Już dziś startują ostatnie finały Fortnite Championship Series  w 2021 roku. O główną nagrodę w postaci 300 tysięcy dolarów powalczy łącznie czterech Polaków.

Jeszcze nigdy żaden Polak nie wygrał prestiżowego turnieju Fortnite Championship Series. Dziś przed taką szansą stanie łącznie czterech Polaków. Kami, Setty i Teeq są jak co sezon jednym z faworytów do wygrania FNCS-ów, ale tym razem o wysokie lokaty powinien powalczyć także advise wraz ze swoim międzynarodowym trio.

Zarówno trio Kamiego, jak i advise’a na finały Fortnite Championship Series Chapter 2 Season 8 awansowali z heatów. W pełni polska ekipa dostała się na nie z pierwszego miejsca. Nie mieli w nim, co prawda aż tak trudnych rywali, jak ich rodak. Nie mniej jednak formę, którą zaprezentowali w tych czterech grach, może imponować i napawać optymizmem przed dzisiejszym dniem.

Finały FNCS zostaną podzielany na dwa dni. Dziś zawodnicy rozegrają sześć gier, natomiast jutro kolejne tyle. Trio, które w ciągu tych 12. meczów zgromadzi największą liczbę punktów, zdobędzie 300 tysięcy dolarów. Mistrzowskiego tytułu spróbują obronić Stromyrite, Toose oraz kiryache. Jak dotąd ta sztuka nie udała się jeszcze nikomu.