Alsen otwiera się na kolejny tytuł esportowy. Tym razem wybór padł na produkcję Epic Games, czyli Fortnite. Od dziś pod banderą wspomnianej organizacji występować będzie czterech zawodników dotychczas znanych z reprezentowania Invizy Esport.

Zaledwie kilka dni temu usłyszeliśmy o zakończeniu współpracy pomiędzy drużyną Fortnite a Invizy Esport. Wówczas bez organizacji, którą mogłyby reprezentować, znalazły się dwa duety: Gerard „SnoWWie” Gołumbiewski i Konrad „Brissu” Piekarczyk, a także Artur „IceFire” Klimowski oraz Szymon „Sajimon” Sural.

Zawodnicy mogący pochwalić się sukcesami na scenie zarówno polskiej, jak i międzynarodowej – największy z nich należy do IceFire i Sajimona, którzy sięgnęli po pierwsze miejsce w trakcie StarLadder Eastern Clash, pokonując takie formacje jak Virtus Pro, Gambit Esports czy polskie Team Kinguin – szybko odnaleźli nowy dom. Cała czwórka trafiła pod skrzydła Alsen Team, natomiast z drużyną związały ich półroczne kontrakty.

Bardzo cieszymy się z tej współpracy. Chłopaki zdecydowanie wyróżniają się na polskiej scenie i mają w sobie ogromną chęć do gry i apetyt na zwycięstwa – komentuje Adam Kusiak, koordynator projektu Alsen Team – Nowa dywizja oznacza też, że rozwijamy się jako organizacja i zmierzamy we właściwym kierunku.

Rolę kapitana w zespole objął Artur „IceFire” Klimowski, który o współpracy również wypowiada się w pełni optymistycznie: Scena Fortnite nie jest jeszcze dobrze rozwinięta i nie wszystkie organizacje chcą stawiać na ten tytuł, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy grać dla Alsen Team. To ważne, bo ułatwia start w turniejach, do których często wymagane jest zaproszenie. Czujemy też, że Alsen podchodzi do sprawy bardzo profesjonalnie i ma wobec naszej sekcji duże plany i oczekiwania. Na pewno damy z siebie wszystko.

Piecze nad drużyną sprawuje Rafał „BaBeliUt” Zajączkowski, który z graczami współpracuje od momentu powstania zespołu, a także odpowiada za koordynowanie ich działań.