Aktualizacja zawartości 7.30 – dodano nową broń i ogniska, usunięto boomboxa

Do trybu battle royale zawitała kolejna aktualizacja zawartości 7.30. Co nowego wprowadzili twórcy?

Race z butelek –  to 6 rakietowa wyrzutnia, którą musicie manualnie ustawić, aby zasypać swoich przeciwników salwą rakiet. Przedmiot jest niepospolity i znajdziecie go w skrzyniach, automatach, lamach, zrzutach, luzem, w stosach po 2 sztuki, maksymalna ilość tego przedmiotu w ekwipunku to 6 sztuk. Jak działa nowa wyrzutnia? Wystrzeliwuje przez około 9 sekund 45 rakiet ze swojego stożka, każda z nich osiąga różną prędkość, a spadając, zadają 10 punktów obrażeń przeciwnikom i 40 punktów obrażeń otoczeniu, w tym budowlom.

Ogniska w świecie gry – kolejną nowością są stacjonarne ogniska, dotychczas nieaktywne makiety ognisk będzie można rozpalić, wystarczy, że ich użyjecie. Działają tak samo, jak przenośne Przytulne Ogniska – lecząc każdego gracza w pobliżu, w tempie 2 punktów zdrowia przez 25 sekund. Każdego stacjonarnego ogniska możecie użyć tylko raz w danej rozgrywce i poznacie czy było już rozpalone po tym, czy znajduje się w nim drewno.

@Epic Games

Boombox – przedmiot, który wprowadził bardzo dużo kontrowersji i zamieszania w fortnite'owym świecie battle royale, został wycofany! Nie spotkacie już boomboxa na swojej drodze.

Dziki Zachód – to tryb okresowy, w którym będziecie mogli powalczyć z innymi gracza o zwycięstwo tylko przy użyciu ograniczonego arsenału, w skład którego wchodzą- sztucery, strzelby i dynamit. Na potrzeby trybu przywrócono rewolwer i dubeltówkę, na mapie znajdziecie też więcej Siorbów.