Dzisiejszą, drobną aktualizacją, twórcy Fortnite pokazali, że słuchają społeczności i biorą pod uwagę ich zdanie.

Przede wszystkim, zwiększono prawdopodobieństwo natknięcia się podczas rozgrywki na małe i duże „potki” i strzelby. Szanse na znalezienie małej mikstury osłony w skrzyniach, zwiększono z 16,95% do 18,13%, a dużej mikstury z 11,3% o 12,09%. Jak mówią twórcy: „Dodając nowe przedmioty i usuwając inne, zauważyliśmy, że mikstury obrony i małe osłony rzadziej pojawiają się w skrzyniach. Dla równowagi zwiększyliśmy więc szansę na znalezienie w nich osłon.”

Częściej znajdziecie też shotguny w łupach luzem. Szanse zwiększono z 8,50% d0 9,77%. Deweloperzy argumentują zmianę w następujący sposób: „Po zobaczeniu, co gracze sądzą na temat dostępności strzelb, zwiększyliśmy częstotliwość, z jaką pojawiają się one w łupach luzem. Dzięki temu powinny być łatwiejsze do znalezienia w początkowych etapach gry.”

Granatnik na granaty zbliżeniowe to nowa broń w arsenale Fortnite. Wystrzeliwuje po łuku odbijający się pocisk, który wybucha w pobliżu przeciwnika. Znajdziecie go w wariantach epickim i legendarnym. Nową broń możecie zdobyć w skrzyniach, transporterach łupów, zrzutach zaopatrzenia i automatach do sprzedaży przedmiotów. Szybkostrzelność: 0,65 strzału na sekundę. Obrażenia od wybuchu prezentują się następująco: Gracz: 67/70 Otoczenie: 131/138. Pociski wybuchają automatycznie po upływie 10 s lub gdy prawie przestaną się odbijać.

Poprawiono Zmieniacz Burzy, aby zadawał stałe obrażenia, zamiast wartości bazującej na bieżącym etapie burzy. Od teraz zadaje on 5 punktów obrażeń na sekundę. „Zauważyliśmy, że przy efektach skalujących się do etapu burzy gracze wstrzymywali się z używaniem Zmieniaczy Burzy, co powodowało niechciane efekty. Dzięki tej zmianie efekty są znaczące na wcześniejszym etapie rozgrywki.” – mówią twórcy.

Rzadziej też znajdziecie ową broń, dostępność w łupach ze skrzyń zmieniła się z poziomu 3,39% do 1,69%a w łupach luzem z 3,32% do 1,66%. Zmieniacz dodano z powrotem do trybów Areny i Turniejów.

W dzisiejszej aktualizacji naprawiono jeden, znaczący błąd dźwiękowy, który z powodu problemu z optymalizacją filtra, tłumił dźwięki otoczenia.

Skupiliśmy się na najważniejszych zmianach, jeśli jesteście ciekawi wszystkich nowości, to znajdziecie je tutaj