Dzisiejsza aktualizacja wprowadza Zmieniacz Burzy i poprawia kilka istotnych błędów.

Zmieniacz Burzy to nowy przedmiot miotany, który znajdziecie w łupach luzem, skrzyniach i automatach do sprzedaży przedmiotów. Dostępny jest tylko w epickiej klasie rzadkości, pojawia się w stosie po 1 szt., a w ekwipunku możecie mieć maksymalnie 1 egzemplarz nowej broni. Zmieniacz Burzy po trafieniu w cel wybucha, tam gdzie sfera nachodzi na strefę burzy, tworzy strefę bezpieczną, natomiast tam gdzie sfera nachodzi na strefę bezpieczną, tworzy strefę burzy. Wytworzona anomalia utrzymuje się przez 20 sekund, po czym znika.

Z gry usunięto sztucer, spowodowane jest to mnogością dostępnej broni snajperskiej, jak i samego karabinu piechoty, wg twórców stał się archaiczny i dlatego został usunięty.  Wprowadzono też zmiany w transporterach Łupów – zmniejszono dostępność pakietu snajperskiego z 12,5% do 8,45%. Zmniejszono dostępność pakietu wybuchowego z 12,5% do 7,04%. Jak mówią twórcy: „Uważamy, że drony zaopatrzeniowe zapewniały zbyt dużą szansę na otrzymanie silnych i rzadkich broni, więc trochę zmniejszyliśmy ich dostępność.”

Wprowadzono też szereg poprawek w grze, m.in. usunięto błąd uniemożliwiający automatyczne przeładowanie broni, które wcześniej były pozbawione amunicji.  Błąd sprawiający, że gracze otrzymywali obrażenia od upadku, wysiadając z Kulojazdu szybko staczającego się po zboczu, również zniknął. Usunięto błąd uniemożliwiający opuszczanie strumieni powietrznych na deskolotce, a wyjście z pojazdu, który wleciał do strumienia powietrznego, nie powoduje już przejścia do swobodnego spadku. Pistolet krzemieniowy od teraz konsekwentnie odrzuca cele oraz strzelca na prawidłową odległość.

Skupiliśmy się na najważniejszych zmianach, jakie wprowadza dzisiejsza aktualizacja. Jeśli jesteście ciekawi wszystkich nowości, znajdziecie je tutaj.