Kilkadziesiąt minut temu na serwery zawitała aktualizacja zawartości oznaczona numerem 9.01.

Wprowadzono nową broń, jaką jest taktyczny karabin szturmowy. Znajdziecie go w łupach luzem, skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia i automatach w wariancie rzadkim, epickim i legendarnym. Karabinek jest w pełni automatyczny, pomieści 30 nabojów a jego obrażenia wynoszą odpowiednio 22/23/24 pkt. Co ciekawe w starciach na bliski dystans broń ma niewielki rozrzut, jednak jeśli postanowicie powalczyć na dłuższe odległości, broń jest mniej skuteczna od innych karabinów szturmowych.

Kulojazd otrzymał nerfa – zmniejszono jego wytrzymałość z 200 do 150 punktów, a sami twórcy mówią, że „Podstawową funkcją Kulojazdu jest zapewnienie fajnego i ciekawego sposobu poruszania się. Uważamy, że jego właściwości ochronne były trochę zbyt mocne; ta zmiana zmniejszy ich skuteczność, nie ograniczając zalet tego pojazdu.”

Tommy gun za mocny? Epic stwierdziło, że obniży jego obrażenia bazowe aż o 4 punkty! Tommy gun teraz zadaje 22/23 pkt. obrażeń zamiast 26/27. Zdecydowano się również na wycofanie kompaktowego pistoletu maszynowego, czyli szerzej znanego jako P90.

Poprawiono też działanie strumieni powietrznych, które już nie blokują możliwości budowy i są wyłączone po 5 fazie burzy. Gracze lecący w strumieniu powietrznym niszczą przy zderzeniu obiekty zbudowane przez innych.

Skupiliśmy się na najważniejszych aspektach aktualizacji, jeśli jesteście ciekawi pełnej listy zmian, znajdziecie ją tutaj.