W miniony wtorek zakończono zmagania trwającego na przestrzeni grudnia turnieju Ewron Royale. Ostatecznie w rozgrywkach o puli nagród wynoszącej 20 tys. euro zatriumfowała formacja DYNAMIND.

Rok, który niechybnie zbliża się ku końcowi, obfitował w ogrom możliwości dla lokalnych graczy Fortnite. Jedną z nich był zakończony zaledwie minionego wieczoru turniej Ewron Royale. Zawody o puli nagród wynoszącej 20 tys. euro rozegrano na przestrzeni czterech dni, natomiast na polu bitwy obserwowaliśmy pełne składy.

W rywalizacji udział wzięli najlepsi zawodnicy z całego kraju, którzy wielokrotnie sięgali po nagrody w zmaganiach międzynarodowych. Kolejnym czynnikiem wyróżniającym na tle innych krajowych przedsięwzięć było wykorzystanie trybu obserwatora, który został wcześniej użyty podczas Fortnite World Cup w Nowym Jorku.

Ostatecznie na szczycie podium ulokował się zespół złożony z Teeqa, 3vila, Rakso oraz Kubxa. Ich triumf nie był kwestią przypadku – zdobyli 308 punktów, podczas gdy reprezentacja devils.one z drugiego miejsca zabezpieczyła ich przeszło sto mniej. Ostatecznie zespół częściowo złożony z przedstawicieli DYNAMIND zainkasował 7 tys. euro, co daje niemal 30 tys. złotych.

Ewron Royale było z całą pewnością przełomowym turniejem w Polsce. Na taką ocenę wskazuje wysoka pula nagród, a także użycie wspomnianego trybu obserwatora, którego tak bardzo brakowało podczas wcześniejszych inicjatyw.