Zakończyła się pierwsza faza dziewiątego sezonu PlayStation League FIFA 19. Po wielu spotkaniach poznaliśmy szóstkę najlepszych zawodników, którzy awansowali do fazy pucharowej rozgrywek. Mamy już pierwsze rozstrzygnięcia drabinki do końca sezonu  2 decydujące mecze.

Walka o podium w ligowej tabeli trwała do ostatniej kolejki a same spotkania były bardzo zacięte. Ostatecznie rozstawienie w drabince pucharowej uzyskali Kamil „Riptorek” Soszyński z Method.gg oraz Jakub „cyanide” Mikołajewski.  Na pozostałych miejscach w tabeli uplasowali się: backkey, Piko, milosz93 (Legia Warszawa) oraz Pontonix300.  W ćwierćfinałach milosz93 okazał się o jedną bramkę lepszy od Piko. Drugie spotkanie ćwierćfinałowe padło łupem Pontonix300, który wygrał 3:0 z backkey.  Oznacza to, że na warszawskich finałach zobaczymy starcia Riptorka z milosz93 oraz Pontonixa300 z cyanide.

Dowiedzieliśmy się również kto odpadł z rozgrywek po dziewiątym sezonie. Ostatnie miejsce w tabeli  z dorobkiem 9 pkt zajął natsu z Follow Crew. W dziesiątym sezonie nie zobaczymy również damianaek10000. Ze strefy spadkowej nie zdołali wydostać się również Kalan oraz BoGyys z Zagłębia Sosnowiec.  Trzeba przyznać, że dziewiąty sezon dostarczył wielu niespodzianek a debiutant ma szansę na końcowe zwycięstwo. Już w sobotę dowiemy się kto zostanie wielkim wygranym sezonu numer 9.