Electronic Arts przedstawiło wczoraj okładkę do najnowszej edycji swojej popularnej gry sportowej, FIFA. Wybór ten zaskakuje, jednakże wydaje się być bardzo uzasadniony.

Wraz z nadchodzącą jesienią, fani kultowej serii wyczekują najnowszej części swojego ulubionego symulatora gry w piłkę nożną. FIFA co roku podbija serca setki milionów fanów na całym świecie, wyprzedzając się w ogromnym nakładzie. Sama produkcja co roku wprowadza nowe rzeczy do rozgrywki i nie inaczej ma być w tym roku. Zainteresowanie sportami w świecie gier i esportu wzrasta, na co reagują chociażby same platformy streamingowe. Dla przykładu, niecałą dobę temu Twitch ogłosił powstanie nowej kategorii na swojej platformie, jaką będzie właśnie sport.

Co roku fani FIFY poza samą grą spekulują, kto znajdzie się na okładce produkcji Electronic Arts. Tym razem studio pokusiło się o Kyliana Mbappé, który pomimo młodego wieku osiągnął już sporo. Wraz z Paris Saint-German zdobył niejedno mistrzostwo Francji, a z samą reprezentacją młody talent zdobył Mistrzostwo Świata w 2018 roku w Rosji. EA tłumaczy decyzje tym, że Francuz jest wschodzącym talentem i z pewnością będzie ikoną nowej generacji w futbolu, dlatego też zdecydowało się na taki wybór.