Zakończyło się pierwsze zimowe wyzwanie związane z grą FIFA 20 na portalu turniejowym allplay.pl. Po kilku dniach rywalizacji poznaliśmy najlepszą trójkę turnieju. Kto sięgnął po zwycięstwo?

Zacięte spotkania oraz duża ilość bramek to znak rozpoznawczy Winter Cupa. Do najlepszej czwórki rozgrywek trafili:

  • Bartosz „bejott” Jakubowski ( Wisła All in! Games Kraków)
  • Tomasz „Bryke” Beczak (Wisła Płock)
  • Tomasz 'Tomek601” Legut
  • Adrian „Strav1x” Strawiński 

Trzeba przyznać, że każdy z wymienionych graczy jest mniej lub bardziej rozpoznawalny na polskiej scenie FIFA 20. Bejott o wejście do finału walczył z Stravixem. Pierwsze spotkanie było wyrównane i reprezentant Wisły był lepszy zaledwie o jedną bramkę a mecz zakończył się wynikiem 2:1. W drugim starciu Bejott uzyskał większą przewagę wygrywając 3:1.

Znacznie bardziej zacięte spotkanie stoczyli Bryke oraz Tomek601. Pierwszy mecz to zwycięstwo Tomasza Legut 2:0, w drugim zawodnik Wisły Płock zdołał odrobić straty. Decydujący mecz wpadł na konto Tomek601 po wysokiej wygranej 4:0. Starcie o trzecie miejsce w rozgrywkach trzymało w napięciu do samego końca. Pierwszy mecz pomiędzy Bryke a Stravixem zakończyło się rezultatem 2:1  dla Bryke. Strav1x jednak szybo wyrównał po zwycięstwie 3:2. Ostatni mecz zakończył się identycznym rezultatem jak pierwszy rozgrywany w tej parze. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończył Tomasz „Bryke” Beczak.

Finał lepiej rozpoczął Tomasz „Tomek601” Legut wygrywając z bejottem 3:2 w pierwszym meczu. W drugim spotkaniu zawodnik Wisły Kraków nie zdołał odrobić strat przegrywając 1:0. Tym samym stało się jasne, że pierwsze miejsce wędruje do Tomek601 a popularny bejott kończy zmagania na drugim miejscu. Gracze otrzymali atrakcyjne nagrody sprzętowe.

Nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań związanych z rywalizacją na wirtualnych boiskach FIFA 20 w zbliżającym się nowym roku.