Od kilkunastu godzin świat piłki żyje tylko jednym tematem – powstaniem Superligi. Dwanaście największych klubów świata ogłosiło powstanie nowych rozgrywek, które mają zastąpić Ligę Mistrzów. Pomysł jednak jest obecnie powodem licznych sporów między federacjami a klubami.

O jakie kluby chodzi? Są to zespoły z Anglii: Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Arsenal; zespoły z Hiszpanii: Real Madryt, Barcelona i Atletico Madryt; oraz zespoły z Włoch: Inter Mediolan, AC Milan i Juventus. Dwanaście marek w niedzielę ogłosiło powstanie rozgrywek zwanych Superligą, które mają zrzeszać łącznie 20 najlepszych klubów w Europie. Do obecnej dwunastki dołączy jeszcze trójka „założycieli”, dodatkowo co roku do ligi będzie zapraszanych pięć różnych klubów.

Pomysł nie spodobał się federacjom piłkarskim z całego świata, a także FIFIE i UEFIE. Powód jest oczywisty – od teraz kluby będą mogły zarabiać więcej z tytułu praw telewizyjnych oraz będą miały większą autonomię jako organizatorzy rozgrywek. Tym samym rola UEFY i FIFY przy organizacji międzynarodowych zawodów uległa drastycznej zmianie. Również rozgrywki tych federacji, jak Liga Mistrzów i Liga Europy stracą na jakości, prestiżu i medialności, przez brak najlepszych klubów w turniejach.

FIFA i UEFA planują odwet na niepokornych drużynach. Organizacje zapowiedziały już, że kluby oraz ich zawodnicy zostaną wykluczeni z rozgrywek organizowanych przez federacje. Mowa tutaj o największych imprezach świata jak EURO czy Mistrzostwa Świata, Lidze Mistrzów, Klubowych Mistrzostwach Świata. Jeśli jednak założyciele Superligi nie dojdą do porozumienia z FIFĄ, to wizerunki klubów oraz graczy należących do nich nie powinny się również pojawić w grze komputerowej FIFA. Jest to spowodowane tym, że EA straci prawa do wizerunku drużyn wymienionych w pierwszym akapicie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, na razie oba obozy straszą się większymi karami, co więcej Superliga może wystartować już w tym roku. Oznaczałoby to, że w FIFIE 22 byłoby wielce prawdopodobne, że nie zobaczymy już oryginalnej postaci Leo Messiego czy herbu Realu Madryt.