Poznaliśmy grupy nadchodzącego turnieju UEFA Euro 2021 na wirtualnych boiskach eFootball PES 2021. Polska reprezentacja zagra w grupie A, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

W grupie A oprócz Polaków zobaczymy zespoły:

  • Serbii
  • Turcji
  • Czarnogóry

Serbia ma w swoim składzie wicemistrzów Europy z sezonu 2019/2020. Ten sezon również mogą zaliczyć do udanych na finały awansowali z bilansem 7-0-1 i będą jednym z faworytów naszej grupy.  Czarnogóra podczas eEuro 2020 zajęła trzecią pozycję i chciałaby w tym roku powalczyć o coś więcej tym bardziej, że podobnie jak Serbia w grupie zanotowała świetny bilans 7-1-0 nie ponosząc porażki w pierwszym etapie rozgrywek.

Turcja na papierze najsłabszy z Naszych rywali jednak miejsce w finałach musiała wywalczyć sobie po zaciętych bojach barażowych. Trzecie miejsce dało jej prawo walki,  na temat losowania wypowiedział się Jarosław Radzio, manager reprezentacji eFutbolu:

Wbrew pozorom to nie jest najsłabsza grupa, bo na tym poziomie każdy z 16 krajów może liczyć na wyjście z grupy. Na pewno faworytem w grupie A będą Serbowie, ale interesuje wyłącznie awans. W czerwcu będziemy mocniej trenować i rozgrywać międzynarodowe sparingi, aby mieć pewność, że jesteśmy przygotowani najlepiej, jak tylko się da