Już dawno rodacy nie zaprezentowali się tak dobrze w kwalifikacjach na wirtualnej murawie FIFA 20. Aż trzech graczy z Polski awansowało na turniej w Atlancie. Kto uzyskał awans?

Dzięki dobrej postawie we wcześniejszym turnieju z serii ChampionsCup automatycznie awansował Damian „damie” Augustyniak. Nie można zaprzeczyć ,że jest to najbardziej doświadczony zawodnik z całej trójki, który regularnie zalicza udane występy na turniejach zagranicznych. Na turnieju w USA nie zabraknie młodej krwi w postaci Nikodema „Piko” Pawlaka. Po dłuższej nieobecności na turniejach ChampionsCup powraca Gracjan „El Polako” Gołębiewski.

Zacięta walka w niedziele oraz poniedziałkowa faza pucharowa wyłoniła najlepszych. W decydującym momencie dało o sobie znać doświadczenie, bo zarówno Nikodem jak i Gracjan wyjazd wywalczyli w drabince przegranych po zdecydowanych zwycięstwach nad rywalami – Piko rozprawił się z reprezentantem PSV Eindhoven, zaś El Polako pokonał gracza w barwach PSG.

Rozgrywki w USA startują już 17 stycznia. Pierwszy raz od premiery FIFA20 będziemy śledzić zmagania aż trzech rodaków na arenie międzynarodowej. Kto wypadnie najlepiej? O tym przekonamy się niebawem, póki co jest jeszcze trochę czasu na trening i spokojne przygotowanie pod turniej w Atlancie.