Premiera FIFA 22 zbliża się wielkimi krokami. Twórcy gry nie przedstawili nam jeszcze wszystkich statystyk piłkarzy, ale pojawia się wiele przecieków. Fanów w szczególności zaciekawiła niesamowita karta jednego z piłkarzy Bayernu Monachium

Od kilka lat fani trybu Ultimate Team w FIFIE używają określenia „Gang Gullita” . To wszystko na cześć holenderskiego piłkarza Ruuda Gullita, który podczas swojej kariery nosił koszulkę takich drużyn, jak Chelsea, Milan, czy Feyenoord. W 1988 wraz ze swoją reprezentacją sięgnął także po złoty medal na Euro w Niemczech.

Holender był pierwszym piłkarzem w historii FiFY, którego wszystkie główne statystyki na karcie były ocenione powyżej osiemdziesięciu. Oczywiście była to karta z serii legend. Wszyscy następni zawodnicy, którzy mogli pochwalić się takim statystykami, byli przypisywani właśnie do „Gangu Gullita”.

Przeważnie do grupy Holendra należały karty w wersji ikony, inform, totsy, toty lub toty. To zmienić się może jednak w tegorocznej odsłonie najpopularniejszej gry piłkarskiej.  Wszystko wskazuje na to, że Leon Goretzka, czyli klubowy kolega Roberta Lewandowskiego będzie pierwszym piłkarzem w historii, który dołączy do „Gangu Gullita” w zwykłej wersji. Niemca ocena wynieść ma 87, a wszystkie jego główne statystyki mając być oceniony na +80.

W porównaniu do poprzedniej FIFY EA zwiększyło podstawowe statystyki Goretzki o: drybling +1, podania +2, tempo +3, strzały +4, obrona +4 i fizyczności +4. To sprawi z pewnością, że pomocnik Bayernu będzie jednym z najbardziej grywalnych piłkarzy w historii FUT.