Za nami pierwsze spotkania grupy mistrzowskiej oraz barażowej w Super Lidze najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów. Sprawdzamy jak wygląda układ drabinki oraz pierwsze zakończone mecze.

W grupie mistrzowskiej kibice oglądali następujące spotkania:

  1. Noobowsko vs Spirit.US
  2. XPG Invicta vs Wesołych Świąt

Pierwszy mecz to prawdziwa huśtawka emocji, rozstrzygnięcie zapadło dopiero po dogrywce 90 minut przyniosło wynik 3-3. Decydującą bramkę zgarnęła ekipa Noobowsko i to ona zmierzy się z Widzewem Łódź  w kolejnej rundzie. XPG Invicta dyktowała warunki już od początku wygrywając 1:0 oraz 3:1 pewnie awansowała dalej. Jej najbliższym rywalem będzie zespół Korona Kielce.

Baraże również nie zawiodły oczekiwania kibiców, którzy mogli oglądać starcia:

  1. Golasso Esport vs Orange Squad
  2. Zawisza Bydgoszcz vs Pitbulls Esport

Pierwsza para i dwa różne scenariusze spotkania, lepiej rozpoczęli zawodnicy Orange wygrywając pierwsze spotkanie 2:1. W rewanżu jednak Golasso zdołało strzelić 2 bramki i wyrzuciło Orange Squad za burtę Super Ligi. W następnym spotkaniu GE powalczą z drużyną Poznańskie Pyry.  Zawisza Bydgoszcz kontrolował spotkanie i wygrał 2:1 pomimo dwóch niewykorzystanych karnych. Rewanż to skromne zwycięstwo WKS 1:0 i to Pitbulls Esport spada z Super Ligi.  Klub z Bydgoszczy powalczy z Arka Gdynia Esports.

Wszystkie spotkania można zobaczyć pod tym linkiem.  Pozostała część drabinki gwarantuje grę na wysokim poziomie na którą warto czekać.