Dziś Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił start kwalifikacji do reprezentacji narodowej na wirtualnych boiskach FIFA oraz eFootball PES. Najlepsi zawodnicy będę reprezentowali Polskę w eliminacjach do mistrzostw świata FIFA eNations Cup i mistrzostw Europy UEFA eEURO 2021.

Turnieje kwalifikacyjne zarówno w FIFA jak i eFootball PES 2021 odbędą się wyłącznie na konsoli PS4. Aby uzyskać kwalifikacje na PS4 należy pokazać wysokie umiejętności w jednym z turniejów PZPN, Ekstraklasa Games Pro lub posiadać wysokie miejsce w rankingu światowym Fifa.gg. Dokładny opis poszczególnych turniejów znajdziecie tutaj. Ciekawostką jest podpunkt dotyczący  zgrupowania kadry na którym najlepsi gracze z kwalifikacji rozegrają spotkania z dotychczasowymi kadrowiczami.

Podobnie rozwiązane zostaną powołania dotyczące zawodników popularnego PES'a. Dzięki zakończonym finałom Polskiej Ligi Esportowej wiemy, że  Mikołaj „TheOnly1Ziko” Ziętek ma już zapewnione miejsce na finałach kwalifikacji. Pozostali zawodnicy będą musieli wykazać się w odpowiednich turniejach więcej informacji tutaj. Podobnie jak w przypadku fify najlepsi zawodnicy zostaną ostatecznie sprawdzeni przez obecnych kadrowiczów i dopiero wtedy poznamy wąski skład Reprezentacji na nadchodzące wyzwania. Trzeba przyznać, że formuła zaprezentowana przez PZPN jest niezwykle ciekawa zarówno dla kibiców jak i uczestniczących w rozgrywkach graczy.