Mistrzostwa Polski FIFA 17 od ESL Polska to duże wydarzenie na scenie. Tuż przed startem fazy grupowej , na kilka naszych pytań odpowiedział Grzegorz „Snavi” Lewandowski manager drużyny FIFA 17 w ALSEN-Team.  Jak ocenia szansę swoich zawodników w nachodzących rozgrywkach? Co myśli o klubach zatrudniających e-zawodników FIFA?

Ostatnio drużyna FIFY w ALSEN-Team wiele razy się zmieniała. Opanowałeś sytuacje?

Zgadza się, drużyna przeszła wiele zawirowań, aczkolwiek myślę, że zapanowała już pewna stabilizacja i jest już wszystko okey.

Na rynku jakiś czas temu pojawiła się Agencja Zawodników e-Futbolu (AZEF). Czy Twoim zdaniem jest w stanie realnie pomóc graczom FIFA 17, którzy mają już jakieś osiągnięcia?

Ciężko powiedzieć, wiem że chłopaki mają ambitne plany, ale czy uda im się je zrealizować czas pokaże. Na chwilę obecną jeszcze żaden e-zawodnik nie dołączył do klubu piłkarskiego poprzez AZEF, więc póki co możemy sobie gdybać jak to wszystko się potoczy.

Coraz więcej klubów posiada swoich e-zawodników, czy może to doprowadzić do zamknięcia takiej drużyny jak Twoja?

Jasne, że tak. Kluby piłkarskie mają bardzo duże możliwości i ciężko będzie podjąć z nimi rywalizacje, jednak póki co to tylko Legia Warszawa i GKS Tychy zakontraktowali zawodników FIFY, więc póki co nie ma się czym przejmować.

Czy informacja o Mistrzostwach Polski od ESL POLSKA dla sceny FIFA to poważny krok do przodu?

Bardzo ucieszyłem się gdy dostałem informacje o Mistrzostwach Polski, mimo że sam nie wezmę w nich udziału gdyż eliminację toczą się tylko na najnowszych konsolach,a ja niestety żadnej z nich na chwilę obecną nie posiadam. Jest to nie tyle krok do przodu co powrót do ,,normalności”, sezon FIFY 16 był stracony, bo jak może nie być Mistrzostw Polski w taką grę jak FIFA. W tym roku już na szczęście wszystko wróciło do normy i możemy zobaczyć w akcji najlepszych zawodników z Polski w tak prestiżowym turnieju.

Jakie są Twoje oczekiwania względem zbliżających się Mistrzostw Polski, kwalifikacje poszyły Twoim zawodnikom dobrze?

Cel jest taki jak zawsze – Mistrzostwo Polski zdobyte przez któregoś z moich zawodników. Kwalifikacje poszły zgodnie z planem, wszyscy zawodnicy awansowali już w pierwszej turze eliminacji, także nie muszą się bawić w żadne laddery czy kilkukrotne próby uzyskania awansu. Teraz w pełni mogą skupić się na treningu oraz budowaniu składów.

FIFA 17 przypadła Ci do gustu, uważasz że jest grą lepszą niż poprzednie serie?

Myślę, że FIFA 17 wizualnie wygląda bardzo dobrze, fajne się w nią gra, lecz niestety są takie mecze w których dzieją się kosmiczne rzeczy, które bardzo często uniemożliwiają wygranie danego meczu, mimo iż jest się dużo lepszym od przeciwnika, jednak ,,random” w fifie jest nieunikniony i musimy akceptować taką grę jaka jest.

Jakie są Twoje najbliższe plany, należy spodziewać się transferów do ALSEN-Team a może sam poszukujesz klubu piłkarskiego, chętnego na współpracę?

Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony ze swojego składu i nie planuję żadnych zmian, chłopaki odwalają kawał dobrej roboty, więc nie widzę sensu aby coś zmieniać. Kluby piłkarskie to inna bajka, na chwilę obecną skupiam się głównie na tym co jest,a co będzie to czas pokaże.

Życząc powodzenia w zbliżających się wyzwaniach na wirtualnych boiskach FIFA 17, poproszę abyś wytypował  kto Twoim zdaniem sięgnie po tytuł Mistrza Polski.

Dużo jest zawodników, którzy mogą tego dokonać, jednak dla mnie głównym faworytem jest Miłosz 'milosz93' Bogdanowski.