W ostatnim czasie wiele organizacji sięga po składy rywalizujące w Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów. Rozgrywki cieszą się sporą popularnością, zespół występujący pod nazwą PFC Pistols należeć będzie do SLAVGENT.

SLAVGENT do tej pory miało w swoich szeregach jednego reprezentanta FIFA 19 Mariusz „Kal.” Mirek. Organizacja poszerzyła swój skład i zaprezentowała nowych zawodników. Przyjęta ekipa może pochwalić się kilkoma sukcesami w odsłonie wirtualnych klubów.  W niedawno zakończonym VPG „Pistolsi” uplasowali się tuż za podium.  Pierwsze miejsce udało się  zdobyć podczas pucharowych  rozgrywek VPL Poland.  W zestawieniu ligowym SLAVGENT zgromadziło do tej pory 21 zwycięstw, 2 remisy oraz dwie porażki.

Organizacja nie kryje zadowolenia z pozyskania nowej drużyny co podkreśla CEO Krystian Sidorowicz:

Rozmawiałem przez kilka ostatnich tygodni z Pistolsami jako, że się do mnie zgłosili z chęcią dołączenia, w międzyczasie śledziłem poczynania chłopaków w VPL/VPG i dogadywałem współpracę z PLWK. Koniec końców otrzymałem slota w 1 lidze i zdecydowałem się właśnie na PFC Pistols, bo chłopaki grają na wysokim poziomie we wszelkich rozgrywkach i wydają się mieć podobną wizję współpracy co ja.

Pierwszym poważnym sprawdzianem może być Super Liga w której wystartują  czołowe drużyny trybu 11vs11 w Polsce. Warto przypomnieć, że finaliści rozgrywek zagrają na PGE Narodowym podczas tegorocznej edycji Meet Point.