Puls Biznesu poinformował o pomyśle organizacji rozgrywek e-sportowych pod szyldem Ekstraklasy. Po sukcesie Ekstraklasa Cup, najwyższa liga piłkarska w Polsce chce pójść o krok dalej i zorganizować rozgrywki w których każdy z polskich zespołów grający w Ekstraklasie miałby swojego e-zawodnika.

Michał Siara marketing manager Ekstraklasa SA optymistycznie patrzy na nowe plany: Chcemy stworzyć w Polsce piłkarskie rozgrywki e-sportowe, w których będą rywalizowali przedstawiciele Ekstraklasy”

Pomysł mógłby wzorować się na holenderskiej ekstraklasie, która już wprowadziła rywalizację na wirtualnych murawach FIFA17.  Polski odpowiednik w fazie projektu zainteresował wiele firm, które są gotowe ulokować swoje środki w nadchodzących rozgrywkach.

Mistrzostwa Polski oraz nowe pomysły pojawiające się na polskiej scenie FIFA pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dawno nie było aż tak wielkiego zainteresowania popularną grą sportową, nowe informacje sprawiają, że wielu utalentowanych graczy wraca na scenę po latach. Pełne informacje na temat planów Ekstraklasa SA względem organizacji e-esportowych rozgrywek  można znaleźć w artykule Puls Biznesu.