Przed nami premiera FIFA 19 czyli nowa odsłona popularnej gry sportowej od EA Sports. Nowy sezon stawia przed zawodnikami nowe wyzwania. Postanowiliśmy zadać kilka pytań Kamilowi „Riptorek” Soszyńskiemu.

Za tobą bardzo udany sezon FIFA 18, który tytuł smakował najlepiej?

Nie mam zbyt dużego pola manewru, bo jedyne rozgrywki w których zdobyłem tytuł to Playstation League także odpowiedź może być tylko jedna, a jeśli chodzi o moje prywatne odczucia, to zdecydowanie najbardziej jestem zadowolony z drugiego miejsca w Budapeszcie.

W krótkim czasie wskoczyłeś do absolutnej „topki” polskiej i zagranicznej sceny to dzięki specjalnym treningom?

Musiałem przede wszystkim popracować nad własną głową i przestać podchodzić do meczu z jakimś pro, którego uważałem za lepszego od siebie za automatycznie przegrany. Myślę, że to przede wszystkim zaważyło nad tym, że w 18 osiągnąłem więcej niż w 17, bo moim zdaniem umiejętnościami za bardzo nie odstawałem.

W trakcie sezonu postanowiłeś zmienić barwy na Method.GG jak z perspektywy czasu oceniasz tą decyzję?

Na pewno była to trafna decyzja pod względem finansowym jak i rozwojowym. Chcę grać i się rozwijać na najwyższym poziomie, a dzięki nim mogę w stu procentach skupić się na graniu, jak i zbierać doświadczenie poprzez występy na Gfinity Elite Series w Londynie

Zainteresowanie nowej organizacji wzmogły twoje starty w Gfinity Elite Series jak oceniasz ten turniej?

Gfinity wyszło z fajną inicjatywą dla graczy przede wszystkim niezrzeszonych kontraktem z jakąkolwiek organizacją ponieważ poprzez dobre regularne występy online, można było dostać kontrakt w organizacji i możliwość wystąpienia w Londynie na lanie. Dzięki nim niektórzy gracze naprawdę się rozwinęli i pokazali że są jednymi z najlepszych na świecie.

Triumfowałeś w rozgrywkach PlayStation League czy uważasz, że te zmagania pozwalają ustabilizować polską scenę?

Na pewno w jakiś sposób ją wypełniają i jest to fajna okazja dla graczy wchodzących dopiero na scenę do pokazania się i zdobycia doświadczenia grając z jednymi z najlepszych w kraju.

Przechodząc do FIFA 19 jakie oczekiwania ma Riptorek względem nowego sezonu?

 Tutaj krótko, chciałbym żeby moje osiągnięcia w 19 przeskoczyły te z 18.

Grałeś w DEMO 19stki?

Grałem

Myślisz, że podobnie jak w FIFA 18 Polacy będą gonić światową czołówkę na FUT Champions?

Nie uważam żebyśmy musieli kogokolwiek gonić, od 25 Września każdy zaczyna od zera i wtedy dopiero zaczynamy zawody, może w tym roku wszyscy będą gonili nas ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co sądzisz o Division Rivals dobra zmiana?

Niezbyt zagłębiałem się w konkretne informacje temat tego trybu, ale jako że nie przepadałem za sezonami online, to uważam że zmiana jak najbardziej na plus

Życząc ci powodzenia przed nadchodzącym sezonem chciałem zapytać o złotą radę Kamila dla wszystkich początkujących graczy.

Dziękuję Bartku, a jeśli chodzi o tą radę – przede wszystkim wiara w siebie i swoje umiejętności, to naprawdę wiele zmienia oczywiście przy regularnych treningach i chęciach na rozwój. W moim przypadku to wiele zmieniło, mam nadzieję że komuś również pomoże