W miniony weekend zakończyła się kolejna edycja PWSZ Gaming Festival Włocławek. Organizatorzy zaprosili czołowych zawodników FIFA 19 w naszym kraju. Po dniu pełnym zmagań poznaliśmy najlepszego gracza turnieju.

Rozgrywki rozpoczęły się od fazy grupowej, uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy turniejowe.  W grupie A awans do dalszej fazy wywalczyli natsu (Follow Crew) oraz KartekPL (Wisła Płock) grupa B również nie przyniosła niespodzianek najlepsi byli bejott (ALSEN-Team) oraz Owca (Arka Gdynia) w zbiorze C triumfował Mrowinho (Piast Gliwice) na drugiej pozycji był RainbowWarrior (Follow Crew) z ostatniej grupy awans uzyskali Tomala9300 oraz Biernas.

W pierwszym starciu fazy pucharowej natsu okazał się lepszy od Owcy wygrywając 2:0. Drugi pojedynek był zdecydowanie bardziej wyrównany, ostatecznie 2:1 Biernas zdołał pokonać Mrowinho. W trzecim starciu bejott wygrał z Kartkiem. Ostatnie miejsce w półfinale zdobył RainboWarrior pokonując Tomalę. W dalszej części turnieju, zarówno pierwszy jak i drugi pojedynek półfinałowy zakończył się wynikiem 2:1. Do wielkiego finału awansował natsu oraz bejott, w meczu o trzecie miejsce walczyli Biernas z RainbowWarriorem. Lepszy 2:0 od Biernasa okazał się reprezentant Follow Crew i to właśnie RainbowWarrior zajął trzecią lokatę. W finale natsu udowodnił swoją świetną dyspozycje wygrywając z bejottem 2:0 i zajmując pierwsze miejsce w całym turnieju.

Kolejny raz podczas PWSZ Gaming Festival Włocławek mogliśmy przeżywać emocje na wirtualnych boiskach FIFA19. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz zmagań polskiej sceny fifa i mamy nadzieję, na ponowne spotkanie za rok.