Wczoraj zakończyły się zmagania podczas esportowych Akademickich Mistrzostw Polski. Studenci rywalizowali w CS:GO,  League of Legends oraz FIFA 19. Nie brakowało emocji po zaciętej walce na wirtualnych murawach poznaliśmy najlepszego zawodnika.

Aby awansować do turnieju finałowego należało wystartować w kwalifikacjach. Dla graczy FIFA przewidziano 4 turnieje kwalifikacyjne.  Na finały lanowe awansowali dobrze znani na polskiej scenie zawodnicy. Awans uzyskali:

  • Bartosz „seVen” Majewski (Piast Gliwice Esports)
  • Dominik „BoGyyS” Boguś (Zagłębie Sosnowiec)
  • Mikołaj „Ambros” Ambroziak
  • Gabriel „gbrl” Nowak

W pierwszym meczu turnieju oglądaliśmy starcie Ambrosa z BoGyySem. Od pierwszych minut przeważał Mikołaj, który ostatecznie wygrał 2:1. Takim samym rezultatem zakończył się rewanż i to właśnie Ambros zapewnił sobie awans do finału.  Drugie starcie to szalony pojedynek seVena z gbrl.  Po 90 minutach na tablicy wyników był remis 4:4 do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka. W drugiej części dogrywki gbrl wyszedł na prowadzenie w doliczonym czasie i prowadził 1:0 w meczach. Gabriel kontrolował rewanż i pewnym zwycięstwem 3:0 zapewnił sobie udział w finale.

Finał dostarczył oglądającym wielu emocji, już w pierwszym starciu padł wynik 5:4 dla Ambrosa.  Gabriel nie zdołał wrócić w rewanżu i to Mikołaj „Ambros” Ambroziak został Akademickim Mistrzem Polski FIFA 19. Trzecie miejsce zajął Dominik „BoGyyS” Boguś. Wszystkie spotkania z komentarzem popularnego PLKD dostępne są na  kanale Youtube.