Wczoraj w Warszawie reprezentacja Polski FIFA 21 odbyła zgrupowanie. Podczas obozu przygotowawczego rozegrane zostały spotkania z Czechami, Ukrainą oraz Luksemburgiem. Dwóch najlepszych graczy zgrupowania zagra w kwalifikacjach do mistrzostw świata.

Gracjan „Polako” Gołębiewski, Miłosz „milosz93” Bogdanowski, Kamil „Riptorek” Soszyński oraz Damian „natsu” Gajewski trenowali na miejscu. Damian „Damie” Augustyniak oraz Kacper „Furman” Furmanek uczestniczyli w zgrupowaniu zdalnie.  Oprócz spotkań „pomiędzy sobą” kadra rywalizowała z Czechami, Luksemburgiem oraz Ukrainą.

Zawodnicy PS4 (Damie, Miłosz) dobrze rozpoczęli walkę z Czechami wygrywając swoje spotkania 2:1. Kolejne cenne zwycięstwo zanotował Natsu pokonując Emericksona 3:0 w ostatnim meczu Czech był lepszy od Polako jednak nie zmieniło to wyniku końcowego i Polska wygrała całe starcie 3:1. Komplet zwycięstw kadra odnotowała w meczu z Luksemburgiem:

  • Miłosz 2:1 Ivanilson
  • Riptorek 3:2 Ivanilson
  • Furman 2:1 Ciscrinho
  • Furman 2:1 Crisinho

Ostatnie spotkanie z Ukrainą dobrze toczyło się dla Polako, który wygrał 3:0 spotkanie Riptorka w regulaminowym czasie zakończyło się rezultatem 2-2 i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.  Jednak Kamil kontrolował wydarzenia i zwyciężył 3:2. W swoim meczu damie  po 90 minutach zanotował wynik 1 do 1 i w 117 minucie stracił decydującą bramkę.  Prawdziwy  festiwal goli zanotował Natsu, który w ostatnich sekundach poniósł porażkę 6 do 5. Decydujący mecz należał do Miłosza, który zwyciężył 3 do 2 chwilę wcześniej Natsu dołożył zwycięstwo i ostatecznie Polacy triumfowali 4:2 po wszystkich spotkaniach.