Zapraszamy na rozmowę z Gracjanem „polako” Gołębiewskim zmiana barw klubowych pierwsze sukcesy w nowej odsłonie gry. Nie zabraknie informacji dotyczących Ekstraklasa Games Pro i Reprezentacji Polski.

Sezon FIFA 21 trwa w najlepsze przystosowałeś się do nowego tytułu w 100 procentach?

Przystosowałem się całkiem nieźle, nie ukrywam, że ta nowa FIFA jest bardziej ofensywna. To pasuje do mojego stylu gry natomiast czy jest to 100% patrząc na pierwsze kwalifikacje ocenił bym to na 95%

Jeśli chodzi o samą grę co zmieniłbyś w pierwszej kolejności?

Wydaje mi się, że rzeczy które należałoby zmienić moglibyśmy wymieniać bardzo długo. Natomiast te od których bym zaczął to przebitki zawodnikiem, którym utrzymujemy się przy piłce i wykonujemy jakiś trick zazwyczaj dzieje się tak, że przebijamy się przez obrońcę. Moim zdaniem to nie powinno mieć miejsca jest to denerwujące czasem wydaje się, że zagrasz poprawnie w obronie a przeciwnik dosłownie przebija się przez obronę dlatego zaczął bym właśnie od tego.

Za sprawą dobrej postawy w sezonie 2019-2020 w październiku zmieniłeś barwy klubowe jak oceniasz ten ruch z perspektywy czasu?

Ten ruch był jak najbardziej potrzebny aby moja kariera dalej się rozwijała. Jest to klub ze stolicy, największy klub w Polsce, naprawdę fajnie jest reprezentować Legię w sekcji esportowej. Nie ukrywam, że była to część planu już 2017 kontaktowałem się z Michałem Srokoszem podpytując co należy zrobić aby zostać zawodnikiem Legii, to wszystko ułożyło się całkiem przyzwoicie.

Chciałbym zapytać o współpracę z Miłoszem, odbywacie wspólne treningi?

Trochę śmieszna sprawa bo tak się ułożyło, że nie miałem możliwości zagrać z Miłoszem w trybie Ultimate Team 1 na 1 naszą jedyną rywalizacją były karne, które możecie znaleźć na naszych socialach.  Nie odbywamy wspólnych treningów. Jeśli natomiast miałbym ocenić naszą współpracę oceniłbym ją na 9,5 po ostatnim występie w kwalifikacjach do FIFAe Club World Cup gdzie wygraliśmy naszą grupę weszliśmy najlepiej jak to możliwe w te rozgrywki a współpracę ocenię na 10 jeśli utrzymamy tą świetną formę.

Na pierwszy sukces w nowych barwach nie trzeba było długo czekać jak wspominasz zmagania w FGS Qualifier?

Nie ukrywam, że jestem zadowolony z tego startu dopiero rozpocząłem współpracę z Legią Warszawa nie odczuwałem presji jednak ona wisiała w powietrzu doszło do transferu wielu myślało jak się spisze i proszę TOP 16 w pierwszych kwalifikacjach najwyżej w Polsce. Chciałbym tą wysoką formę utrzymać jest to dobry początek sezon jest bardzo długi taki jest cel na ten sezon dobrze zaczęliśmy mam nadzieję, że da się to podtrzymać ciężką pracą i determinacją.

Przechodząc do krajowej rywalizacji. Dwie kolejki Ekstraklasa Games Pro rozegrane czy poziom rywalizacji rośnie z sezonu na sezon?

Krajowa rywalizacja była dla mnie nieco trudniejsza niż ta międzynarodowa nie wiem czym to jest spowodowane. Jeśli chodzi o poziom rywalizacji rośnie z sezonu na sezon coraz więcej ludzi chce brać w tym udział i poświęca tej grze sporo czasu i szlifuje swoje umiejętności. Tą tendencję również zauważyłem na turniejach zagranicznych jest więcej dobrych zawodników na scenie coraz trudniej osiągnąć satysfakcjonujące wyniki.

Jak czujesz się w roli faworyta Ekstraklasa Games Pro w tym sezonie?

Absolutnie nie narzucam na siebie żadnej presji w stylu jestem faworytem i muszę wygrać w tym sezonie Ekstraklasa Games Pro. Oczywiście plan jest taki żeby obronić tytuł mistrza mam świadomość że będzie to trudne zadanie jednak staram się nie myśleć o tym że jestem faworytem po prostu skupiam się na tym aby wygrywać mecze zbierać punkty dojść do fazy finałowej i być może zobaczyć się na lanie.

Pozostając przy turniejach Legia ma już jasno określone plany na nadchodzący rok?

Plany Legii na turnieje są zawsze jasno określone wygrywamy wszystko co jest możliwe przy tym nie nakładamy na siebie żadnej presji. Staramy się nie myśleć o ewentualnej porażce, wygrywamy to co jest możliwe ten plan idealnie pasuje do mnie i do Miłosza.

Ogłoszone zostały kwalifikacje do Reprezentacji Polski FIFA 21 liczysz, że w składzie pojawią się jakieś nowe twarze?

Jak najbardziej chciałbym aby kadra Polski była rozszerzona przykładem może być Francja, która zgłosiła dość rozległą reprezentację. Wydaje mi się, że co najmniej trzech, czterech zawodników z Polski mogłoby dołączyć do kadry tak abyśmy mieli możliwość rotacji w składzie i wystawiania na różne turnieje innych zawodników. Na niektórych zawodników pasuje określony styl gry dlatego można się tym „bawić’ i czekam na nowe twarze.

Jak oceniłbyś samą formę kwalifikacji do Kadry Narodowej?

Oceniłbym ją bardzo sprawiedliwie turnieje zostały rozrzucone przez cały sezon będzie wiele okazji aby się sprawdzić pokazać swoje umiejętności i wyłonić najlepszych graczy z tego sezonu. Tym którzy będą chcieli dostać się do reprezentacji życzę powodzenia widzimy się wkrótce.

Dziękuje bardzo za rozmowę czego życzyć El Polako w nadchodzącym roku?

Najlepiej życzyć wysokiego miejsca w rankingu FIFA.gg i żeby te turnieje międzynarodowe szły jak najlepiej, rosła rozpoznawalność  nie tylko w Polsce ale i na międzynarodowej scenie i to właśnie jest mój cel na nadchodzący sezon.