Zakończył się udział polskich zawodników na FUT Champions Cup w Atlancie. Gracjan „El Polako” Gołębiewski na Xboxie oraz Damian „damie” Augustyniak awansowali do fazy pucharowej.

El Polako od samego początku turnieju radził sobie  fenomenalnie czego dowodem była druga pozycja zaraz za popularnym Tekkzem.  Zawodnik Arki Gdynia wygrał cztery spotkania i uznał wyższość tylko wspomnianego już  gracza Fnatic.  Dwa zwycięstwa oraz trzy porażki to bilans Nikodema „Piko” Pawlaka na PS4. Do awansu brakło jednego zwycięstwa i tym samym Nikodem zakończył udział w turnieju.

Cztery zwycięstwa oraz jedna przegrana to bilans Damiana „damie” Augustyniaka najbardziej doświadczony z Polskich zawodników nie miał problemu aby uzyskać awans do fazy pucharowej.  Gracjan po pierwszym meczu pozostawał w grze wynik 1-1 z graczem Sportingu Esports Diogo. W drugim starciu Portugalczyk pokazał swoją moc wygrywając  4:0 i eliminując El Polako z rozgrywek.  Warto wspomnieć, że Diogo wysoką formę pokazał również w kolejnym spotkaniu i aktualnie walczy o finał Xbox z Msdossary.  W drugiej części drabinki  o awans do finału walczą NRaseck 7 z Olllelito.

Damie rozpoczął walkę w playoffach od przegranej 1:0 szybko udało się jednak odrobić straty i drugi mecz Polak wygrał już 2:1. O dalszym losie graczy decydowały rzuty karne w których Australijczyk Marko z Team FW AU okazał się lepszy od Damiana wygrywając 4:1.  Na PS4 nadal walczą Tom (Fnatic) OliBoli (Orgyte IS) Umut (HSV eSports) oraz Zezinho (S.L Benfica)  W wielu spotkaniach fazy pucharowej o dalszych losach decydują rzuty karne.  Docenić należy fakt awansu aż dwóch Polskich zawodników do fazy pucharowej rozgrywek .