Do końca fazy zasadniczej rozgrywek Ekstraklasa Games pozostało 6 kolejek. Czas na podsumowanie minionej dziewiątej kolejki, która zmieniła układ tabeli. Kto na ten moment zapewni sobie awans do dalszej części rozgrywek?

Większość meczy podczas dziewiątej kolejki była bardzo wyrównana. Pogoń Szczecin dwukrotnie zremisowała z Cravovią. Niezwykle zacięty pojedynek rozegrały zespoły Wisły Kraków oraz Zagłębia Lublin. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3 w drugim 3:2 triumfowali zawodnicy z Lublina. Cztery oczka po rywalizacji z Miedzią Legnica dopisali gracze Arki Gdynia. Śląsk Wrocław zdołał zatrzymać lidera ligowej tabeli Legię Warszawa w pierwszym meczu (2:2) Na Xbox One Legia wygrała 2:1. Sześć punktów oraz wysokie zwycięstwa to dorobek Jagielloni Białystok, która była lepsza od Lechii Gdańsk. Z kompletem punktów dziewiątą kolejkę zakończyli również zawodnicy Lecha Poznań pokonując Koronę Kielce. W ostatnim pojedynku kolejki doszło do podziału punktów między Piasta Gliwice a Górnikiem Zabrze


Na dole tabeli wciąż Wisła Kraków z dorobkiem 8 punktów, o dwa punkty więcej ma Górnik Zabrze. Po piętnaście oczek zgromadziła Korona Kielce oraz Cracovia. 17 punktów to dorobek zawodników z Miedzi Legnica. Dwadzieścia oczek udało się zdobyć do tej pory zawodnikom Śląska Wrocław. Na dziesiątej pozycji w ligowej tabeli Zagłębie Lublin 23 punkty o jedno oczko więcej ma Wisła Płock oraz Pogoń Szczecin, która utrzymuje 8 miejsce tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek. Na pozycji siódmej Arka Gdynia 28 punktów. O jedno oczko więcej ma Zagłębie Sosnowiec. 31 punktów zgromadzili zawodnicy Piasta Gliwice o cztery oczka więcej mają gracze Lechii Gdańsk. Na trzeciej pozycji Lech Poznań 37 oczek o dwa punkty więcej Jagiellonia Białystok. Liderem pozostaje Legia Warszawa, która ma na koncie 43 punkty.
Po dziewięciu kolejkach w dalszej fazie turnieju zobaczylibyśmy:
• Legia Warszawa
• Jagiellonia Białystok
• Lech Poznań
• Piast Gliwice
• Zagłębie Sosnowiec
• Arka Gdynia
• Pogoń Szczecin
Z powodu minimalnych różnic punktowych wszystko może zmienić się już w nadchodzącej kolejce, która została zaplanowana na 16 maja.