Za nami pierwszy dzień lanowych finałów ESL Mistrzostw Polski FIFA 18. Póki co faworyci nie zawodzą choć do etapu finałowego awansowało wiele debiutantów. Jakie wyniki przyniósł pierwszy dzień rozgrywek?

O godzinie 13:00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie Mateusza „Laueritto” Lauer z Dawidem „DawidPLx999” Kamasińskim.  Występ w finałach Mateuszowi dało zwycięstwo z reprezentantem  Follow Crew natsu.  Dawid w ostatnim spotkaniu kwalifikacji okazał się od cyanide i dzięki temu znalazł się w finałach.  W pierwszym meczu BO5 ESL MP po zwycięstwo sięgnął Laueritto i to on już jutro powalczy o podium.  Drugie starcie potwierdziło wysoką formę aktualnego Mistrza Polski FIFA 17 Milłosz „milosz93” Bogdanowskiego (Legia Warszawa) który pokonał Bartka „bartillosorc” Naroźnik 3-0 w formacie BO5 i pewnie awansował dalej.

Emocji nie brakowało w trzecim starciu, kapitalne widowisko stworzyli Kamil „Riptorek” Soszyński oraz Cezary „Kalan” Kałan. Riptorek wygrał po zaciętych meczach 3-2 ale Kalan postawił bardzo ciężkie warunki 2 ostatnie spotkania kończone były w dogrywkach.  Ostatni piątkowy mecz to pojedynek Gracjana „El Polako” Gołębiewskiego z Damianem „damie” Augustyniakiem.  Trzeba pamiętać, że najlepsze wyniki El Polako notuje na Xbox na PS4 teoretycznie większe szanse przed meczem miał damie. To stwierdzenie potwierdziło się już na wirtualnej murawie FIFA 18 Damian okazał się lepszy i wygrał 3-1.

Jutro czekają nas decydujące pojedynki o 9:45 powalczą Laueritto oraz milosz93. O 10:30 zobaczymy natomiast Riptorka w pojedynku z damie.  Przypomnijmy, że jutrzejsze spotkania będą transmitowane w TVP Sport. W akcji za mikrofonem będziemy mogli usłyszeć Macieja Iwańskiego, Jarka „Rdk” Radzio oraz Bartosza „bejott” Jakubowskiego.