Doczekaliśmy się pierwszej aktualizacji FIFA 21 na konsole nowej generacji. Sprawdzamy co konkretnie zmieniło się w samej rozgrywce?

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę zmniejszono czas trwania „Pressingu Drużynowego” z 30 do 20 sekund. Piłkarze szybciej tracą kondycję  w czasie wykorzystywania taktyk „Zagęszczenie skrzydła” „Nieustanny pressing” „Zdecydowany pressing” „Pressing po stracie piłki”  Obrońcy AI mają ograniczony zakres bloków w przypadku strzału. Zwiększono dystans, jaki osiągnie piłka po udanej interwencji  bramkarza za pomocą rąk. Zwiększono dystans, jaki osiągnie piłka po udanym bloku obrońcy za pomocą nóg.

Dodano animacje nagradzania brawami zawodników po udanym odbiorze. Poprawiono next-genowe animację. Poprawiono przyznawanie kartek jeśli obrońca popełni faul na żółtą kartkę a sędzia puści grę dalej i w trakcie przywileju ten sam obrońca znów popełni przewinienie  otrzymuje z automatu kartkę czerwoną. Zachowanie wysokości interwencji nogą obrońców zostało poprawione. Odświeżono część pakietów telewizyjnych, zdjęć na kartach, animacji cieszynek i komentarza w meczu. Nie pozostaje nic innego jak tylko sprawdzić wprowadzone zmiany na wirtualnej murawie.