Jedna z największych lig eFootball PES 2021 w Europie cały czas rozgrywa swoje mecze. W poszczególnych rozgrywkach nie brakuje polskich zespołów. Sprawdzamy formę rywalizujących na PlayStation 4.

Hutnik Kraków radzi sobie bardzo dobrze w E-League 2, osiem zagranych spotkań i komplet zwycięstw.  Kolejne spotkanie będzie jednak bardzo wymagające ponieważ Hutnik zmierzy się z Maestro masia, które w ośmiu meczach przegrało tylko raz i zajmuje 4 pozycję w ligowej tabeli. Na tym samym poziomie rozgrywkowym gra również Zawisza Bydgoszcz eSports. Gracze z Bydgoszczy zajmują ósme miejsce w tabeli z bilansem 3 zwycięstw, 1 remisu oraz 4 porażek.  Najbliższa kolejka daje szansę na punkty ponieważ rywalem będzie Raccoons Balls, które w tym sezonie jeszcze nie wygrało.

Dobre nastroje panują również w obozie GKS Jastrzębie, polska drużyna jest liderem E-League 1. W ośmiu meczach GKS zremisował jedno spotkanie wygrywając  siedem.  Jednak różnice punktowe są niewielkie dlatego w nadchodzącym meczu z Melilla Sportcapital należałoby sięgnąć po trzy punkty. Dwa zwycięstwa jeden remis oraz pięć porażek to bilans Pierwsza Stolica E-Sport.  Drużyna znajduje się na 10 miejscu  a o kolejne punkty powalczy z czwartym Rhinos PES. Championship to kolejna liga w której walczy Fanatics po ośmiu spotkaniach Polacy są na 11 pozycji w tabeli i muszą szukać punktów aby obronić się przed spadkiem.  Nadchodzący mecz z Pesmakers Academy będzie idealną okazją  do złapania punktów ponieważ rywal  zdobył jak do tej pory tylko 3 punkty.  Na wspomnianym poziomie rozgrywkowym w ekipie MaxPowerTeam występuje Dany12rks_1910 lewy skrzydłowy z polski oraz bartosz302302, Slawo78_mike dwóch obrońców z ekipy ICE International Club.

Najwyższa  Premier League rozgrywa się bez polskich akcentów, najlepszy po ośmiu kolejkach jest zespół La Cupula. Pozycja wyjściowa krajowych klubów jest różna jeśli Hutnik oraz GKS Jastrzębie podtrzymają formę możemy spodziewać się awansu. Trzymamy również kciuki za pozostałe drużyny jak i Polaków  rywalizujących w PES-Pro aby wyniki były jak najlepsze.