Przed nami ostatnia kolejka rywalizacji grupowej podczas Wakacyjnych Mistrzostw od FVPA Polska oraz Polska Liga Esportowa. Postanowiliśmy przyjrzeć się dyspozycji poszczególnych drużyn w grupach. Kto ma już zapewniony awans do fazy pucharowej?

W grupie A znalazła się ekipa Izako Boars, która w 4 spotkaniach zgarnęła komplet punktów i jest już pewna awansu do dalszej fazy rozgrywek. O trzy oczka mniej mają zawodnicy Vex.esport, takim samym bilansem punktowym  może pochwalić się drużyna Sixthsense.pro. Cztery punkty to dorobek Ferguson Devils. Na dwóch ostatnich miejscach Orange Squad (2 punkty) oraz Blaugrana PL (1 punkt) Dominacje w grupie B jak do tej pory prezentują gracze Devastation Esports, którzy nie zaznali jeszcze porażki i również mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. O trzy punkty mniej zgromadzili gracze Magic Crew. Po 4 punkty mają Creative Squuad oraz Dangerous Wolves. Zaledwie jeden punkt mniej ma Pitbulls Esport a dwa oczka drużyna Killers Family. Jak widać w grupie B jeszcze wszystko jest możliwe i wiele będzie zależeć od nadchodzącej kolejki.

W grupie C z 10 punktami na prowadzeniu PRIDE o jeden punkt mniej ma ekipa Limitless. Na trzeciej pozycji Invicta Gaming (8 punktów) Cztery oczka mają gracze Pirates Crew a po jednym punkcie Siekiera Peruna oraz Vesa Team. Grupa D póki co prowadzona przez SLAVGENT (10 punktów) 7 oczek Polish Vikings Esports. O jeden punkt mniej mają reprezentanci POLteam, VFC Spartans Esports może pochwalić się zdobyczą 4 punktów. Bolec Team uzyskało jeden remis a Poznańskie Pyry jeszcze nie wygrały podczas Wakacyjnych Mistrzostw.

Zespoły mają trochę czasu na przygotowanie taktyk przed ostatnią kolejką, która zaplanowana została na 11 sierpnia o godzinie 21:00. Dzięki wyrównanym wynikom oraz niewielkich różnic punktowych ostatnia kolejka będzie dla wielu drużyn decydująca. Już w niedziele dowiemy się kto awansuje do fazy pucharowej rozgrywek warto przypomnieć, że z każdej grupy awansują 4 zespoły.