Jesteśmy na ostatniej prostej PLE Top Ligi, w całej ligowej tabeli zmiany pozycji. Dwie drużyny, które już zakończyły swój udział w rozgrywkach to Izako Boars oraz SLAVGENT. Przyglądamy się jak wygląda pozycja pozostałych w walce zespołów.

Przez wycofanie dwóch zespołów w tabeli o jedną lokatę przeskoczyła ekipa Berserkers jednak mimo wszystko są głównym kandydatem do zajęcia ostatniej pozycji. Jak do tej pory zgromadzone 18 punktów w 19 spotkaniach. Tuż nad strefą spadkowa Spirit.us z 24 punktami ostatnio całkiem dobra passa jedno zwycięstwo oraz dwa remisy. Na ósmej pozycji Limitless, które trafi zaledwie jeden punkt do wyżej sklasyfikowanego Raging Lions. Lwy mają 29 punktów oraz 18 spotkań (1 zaległe) i jeśli utrzymają wysoką formę mogą pomaszerować w górę tabeli. Trzy zwycięstwa z rzędu to dorobek Together Esports, które ma 34 punkty i chęć na awans do czołowej trójki zestawienia.

Tyle samo punktów ale lepszy bilans bramkowy   posiadają gracze AVEZ Esport. Czwarte miejsce należy do ESE11 (18 rozegranych meczy) ewentualne zwycięstwa oraz potknięcie rywali może zagwarantować wymienionej jedenastce miejsce na podium. Trzecie miejsce oraz 40 punktów to bilans zespołu Wesołych Świąt różnice pomiędzy miejscami 1-3 są minimalne dlatego każdy mecz jest bardzo ważny. O jeden punkt więcej i drugie miejsce w zestawieniu mają gracze Korony Kielce, którzy tracą do lidera 2 pkt. Po wycofaniu Izako Boars fotel lidera należy do formacji Optima Ilegal Esports. Illegalsi mają minimalną przewagę nad drugim i trzecim miejscem.

Jak widać wiele może zmienić ostatnia nadchodząca kolejka meczy. Kto sięgnie po końcowe zwycięstwo?  O tym przekonamy się wraz z pierwszym gwizdkiem na wirtualnych murawach FIFA 20.