Do końca fazy zasadniczej rozgrywek Ekstraklasa Games coraz mniej spotkań.  Każda z drużyn rozegrała 8 spotkań zarówno na Xbox One jak i PS4. Czas podsumować wydarzenia ósmej kolejki na wirtualnych boiskach FIFA 19.

Zmagania rozpoczęły się od mocnego uderzenia Lechia Gdańsk pokonała Cracovie 8:0 w pierwszym meczu w drugim padł wynik 2:1 i Lechia zgarnęła komplet punktów.  Z kompletem punktów również Lech Poznań, który pokonał Śląsk Wrocław.  Cztery oczka do dorobku ligowego dopisał Piast Gliwice po meczu z Miedzią LegnicaWisła Płock okazała się lepsza od Górnika Zabrze zarówno  na PS4 i Xbox One.  Sześć oczek po 8 kolejce zyskała również Korona Kielce, która była lepsza od Wisły Kraków.

Wyrównane starcie Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok zakończyło się dwukrotnym remisem 2:2.  Zagłębie Lublin dobrze rozpoczęło pojedynek z Legią Warszawa remisując 1:1, drugie starcie należało do Legii która wygrała 3:1. Ostatnim spotkaniem ósmej kolejki był pojedynek Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia. Cztery punkty powędrowały do Sosnowca.  Na czele tabeli Legia Warszawa z dorobkiem 39 punktów. Na drugiej pozycji Lechia Gdańsk 35 punktów na podium Jagiellonia Białystok z 33 punktami.  Lech Poznań na czwartej pozycji z 31 punktami,  5 miejsce Piast Gliwice 28 punktów o dwa punkty mniej Zagłębie Sosnowiec na miejscach premiowanych awansem do fazy pucharowej Arka Gdynia 24 punkty oraz Pogoń Szczecin 22 punkty.

Tylko 7 punktów oraz jedno zwycięstwo zanotowali zawodnicy Wisły Kraków, o jedno oczko lepszy jest Górnik Zabrze. Trzynaście oczek zgromadziła Cracovia o dwa oczka więcej ma Korona Kielce.  16 oczek to dorobek Miedzi Legnica po 19 punktów mają Śląsk Wrocław, Zagłębie Lublin oraz Wisła Płock.

Kolejne ligowe emocje czekają nas już 9 maja a wszystko za sprawą dziewiątej kolejki Ekstraklasa Games.