Kolejny francuski klub sportowy zdecydował się wejść w esport. Tym razem jest to Olympique Lyon, który od lat znajduje się w czołówce Ligue 1. Ich celem jest pozyskanie gracza FIFA.

Rozwój esportowej części FIFY wciąż jest celem klubów sportowych, które od pewnego czasu skupiają swoją uwagę na najlepszych zawodnikach świata. W związku ze startem e-Ligue 1, profesjonalnej ligi we Francji, każdy klub szuka swojej szansy na pozyskanie odpowiednich graczy. Dzięki temu przestaje nas dziwić, że kolejna organizacja wchodzi w esport.

Jako pierwsze swoich graczy pozyskały Paris Saint-Germain oraz AS Monaco, których zawodnicy oficjalnie zadebiutowali podczas Legia eSports Cup. Przez moment mogło zszokować to świat, jednak z czasem pokazano, że taka inwestycja ma sens. Wraz z wejściem Lyonu w esport, na świecie jest już ponad 30 klubów sportowych, które zdecydowały się na taki ruch.

Kto jednak zagra w Olympique Lyon eSports? Tego jeszcze nie wiadomo, bowiem jedyną informacją jaką posiadamy na tę chwilę są słowa prezydenta klubu, Jean-Michela Aulasa, który wraz z zarządem zdecydował o zatrudnieniu gracza FIFA. Na ogłoszenie pierwszego zawodnika przyjdzie nam jeszcze poczekać.