Głos Tomasza Smokowskiego zastąpi komentarz Dariusza Szpakowskiego w najnowszej odsłonie FIFY. Został on nowym głównym spikerem w grze.

Po ponad piętnastu latach kończy się współpraca Dariusza Szpakowskiego z EA Sports. Głos legendarnego komentatora zostanie zastąpiony przez Tomasza Smokowskiego, 48-letni dziennikarz sportowy z ogromnym doświadczeniem. Twórcy gry mają nadzieję, że nowy spiker wniesie do gry nową energię, doświadczenie i świeże spojrzenie na futbol na wirtualnej murawie. W grze FIFA 22 stworzy duet razem z dobrze już znanym graczom FIFA, Jackiem Laskowskim.

Tomasz Smokowski jest zdobywcą czterech Piłkarskich Oscarów za najlepszego komentatora sportowego. Związany w przeszłości ze stacjami CANAL+ i Polsat Sport, obecnie tworzy Kanał Sportowy wspólnie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w branży. W swoim portfolio komentatorskim ma rozgrywki na najwyższym poziomie, w tym najważniejsze mecze Ligii Mistrzów czy Mistrzostw Europy i Świata. W ostatnim czasie dołączył również do grona eksperckiego komentującego mecze Euro 2020 w Telewizji Polskiej.