Końcówka roku 2021 przyniesie wiele esportowych wyzwań, dlatego Narodowa Drużyna Esportu poszukuje graczy. Nie zabraknie propozycji dla zawodników PES 2021, kwalifikacje już zostały otwarte.

Dziś startują zapisy a najlepsi gracze PES będą reprezentować kraj w rozgrywkach International Esports Federation w Izraelu.  Finały polskich kwalifikacji są zaplanowane na dni  19 i 20 sierpnia. Zapisy dostępne w tym miejscu. Kolejną zbliżającą się imprezą jest V4 Future Spts Festival, który zostanie rozegrany w dniach  14-21 listopada.  Najlepszy gracz z naszego kraju będzie reprezentował Polskę na wirtualnej murawie FIFA 21 podczas turnieju.

Warto wspomnieć, że Narodowa Drużyna Esportu została powołana w 2019 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

„Jeżeli możemy mówić, że szachy czy brydż sportowy są sportem, to e-sport, który niezwykle rozwija zdolności manualne i refleks gracza, bez wątpienia także można zaliczyć do dziedzin sportowych” – stwierdził Prezydent RP inaugurując powstanie projektu.

Rezultaty zawodników Narodowej Drużyny Esportu sprawiły, że Polska jest najwyżej sklasyfikowanym uczestnikiem mistrzostw pod względem dyscyplin indywidualnych spośród krajów europejskich.