Wczoraj o 17:00 na oficjalnym kanale EA Sports FIFA pojawił się filmik dotyczący zmian w rozgrywce. FIFA 21 przyniesie wiele nowości.

Jeszcze przed premierą fani dostali informacje o braku licencji dla poszczególnych klubów z ligi włoskiej. Do Juventusu dołączyła AS Roma, która będzie licencjonowana jedynie w grze od Konami. Na filmie zaprezentowano nową możliwość dryblingu z wykorzystaniem przycisku R1 piłkarze z dobrą techniką użytkową będą w stanie utrzymać się przy piłce i minąć rywala posiadając piłkę przy nodze. Przycisk L1 będzie odpowiedzialny za ruch do piłki (wybiegnięcie  do podania) Najlepsi zawodnicy w grze będą mieli odwzorowane specyficzne zachowania z normalnej murawy na filmiku uchwycono Aguero, który balansuje na linii spalonego.

Zmiany dotkną również obrony, w której gracze mają się lepiej ustawiać a wyżej ocenieni obrońcy wykażą większe umiejętności w przechwytywaniu piłki. Od nowa powstał system blokowania strzałów, który ma być jeszacze skuteczniejszy niż ten w FIFA 20. Poprawiona ma zostać również gra bramkarzy z gry usunięto cieszynkę uciszania skróceniu ulegnie czas po zdobytej bramce. Są to tylko niektóre z czekających nas zmian w FIFA 21 trzeba przyznać, że twórcy w dużej części wykorzystali sugestie fanów z niecierpliwością oczekujemy informacji dotyczących trybu  Ultimate Team.