ESL Polska ogłosiło Mistrzostwa Polski EA SPORTS FIFA 17 z pulą nagród 10.000 tysięcy złotych! Rozgrywki będą toczyć się w trybie Ultimate Team. Oprócz wysokich wygranych najlepsi zawodnicy zmierzą się podczas turnieju finałowego w katowickim ESL Arena.

Mistrzostwa Polski toczone będą na dwóch platformach: PS4 oraz XBOX One. Pierwszym etapem rozgrywek będą eliminację, na każdej platformie rozegrane zostaną 4 turnieje kwalifikacyjne. Z każdego awans uzyska czterech najlepszych zawodników, kolejnych czterech zostanie wyłonionych z rozgrywek ladderowych online EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team.

W fazie grupowej udział weźmie 20 zawodników, którzy zostaną podzieleni na 5 grup. Dwóch najlepszych graczy z  grup uzyska awans na finały Mistrzostw Polski.  Mistrz kraju zostanie wyłoniony 25 marca w ESL Arenie, podział nagród finałowych wygląda następująco:

  1. miejsce – 5000 złotych
  2. miejsce – 3000 złotych
  3. miejsce – 1500 zł
  4. miejsce – 500 zł

Finał zostanie podzielony na dwie fazy: grupową oraz pucharową.  W pierwszej zawodnicy walczyć będą w dwóch grupach, a mecze będą się odbywać w systemie „każdy z każdym” Awans do  finałów uzyskają dwie osoby z każdej grupy, system rozgrywek w fazie pucharowej pozostaje bez zmian. Ciekawostką jest sam wielki finał, w którym zmierzą się zwycięzcy z platformy PlayStation 4 oraz XBOX One. Zawodnicy zagrają po jednym meczu na każdej z platform, a Mistrzem zostanie ten, który strzeli więcej bramek. W meczu o 3 miejsce w ten sam sposób zmierzą się przegrani z finałów PS 4 oraz XBOX One.

Kwalifikacje do otwartych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team startują już 27 lutego! Ladder został otwarty już dziś. Więcej informacji o Mistrzostwach Polski możecie znaleźć na oficjalnej stronie. Trzeba przyznać, że ogłoszone Mistrzostwa będą największym turniejem FIFA 17 w Polsce od czasu premiery tytułu. Kto zostanie Mistrzem Polski FIFA 17? Odpowiedź poznamy w marcu.