Mistrzostwa Polski FIFA 18 zakończone ponownie po końcowy tytuł sięgnął Miłosz „milosz93” Bogdanowski stawiany przez wielu w roli faworyta. Emocje po wielkim finale już opadły a Miłosz zgodził się na krótki wywiad. Co ciekawego powiedział nam zawodnik Legii Warszawa?

  1. Kolejny tytuł w twoich rękach smakuje lepiej niż ten zdobyty na wirtualnych murawach FIFA 17?

Ciężko określić który tytuł smakuje lepiej, jeden i drugi turniej ma swoje plusy i minusy. W tym roku mój sukces został trochę przyćmiony przez rozgrywki CS GO oraz LOL, ale z kolei można było mnie zobaczyć w TVP Sport.

  1. Kogo na Mistrzostwach Polski obawiałeś się najbardziej i dlaczego?

Zdecydowanie Riptorka i Damiego. Pokazali w tym sezonie, że stać ich na wiele. Na jednym z nich chciałem się zrewanżować za V4, a na drugim za Barcelonę.  Z tej dwójki zagrałem z Riptorkiem, który zakładając szalik Jagielloni, dodał temu meczowi dodatkowych podtekstów, grałem nie tylko dla siebie, ale także dla Legii. Spowodowało to, że zwycięstwo cieszyło jeszcze bardziej.

  1. Awans do Amsterdamu to dodatkowy sukces planujesz rozpocząć specjalne przygotowania pod ten turniej?

Myślę że będzie tak jak zawsze, pogram sparingi z róznymi graczami z Polski i ze świata i w ten sposób będę się przygotowywał.

  1. W Europie ostatnio widzieliśmy cię w akcji w Barcelonie w Holandii będziesz chciał poprawić swój wynik?

Zdecydowanie tak, w Barcelonie popełniłem wiele błędów i nauczony doświadczeniem z tamtego turnieju będę chciał poprawić wynik. Czy się uda? Czas pokaże.

  1. Wracając do krajowych rozgrywek ostatnio zmagania w PlayStation League zostały przyśpieszone poprzez krótsze terminy kolejnych spotkań. Uważasz, że to dobry pomysł?

Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie, niestety w tym sezonie walcze tylko o utrzymanie, ponieważ podczas PlayOff wyjeżdżam na turniej do Lizbony, także nie będę mógł zagrać w PSL.

  1. Od dłuższego czasu współpracujesz z Legią Warszawa czy po zdobyciu tytułu Mistrza Polski będziesz celował w ofertę z zagranicznego klubu/organizacji?

Nie myślę o takich rzeczach, jeśli jakiś klub się po mnie zgłosi wtedy będę się zastanawiał. Aktualnie jestem graczem Legii i bardzo się cieszę, że mogę reprezentować ich barwy.

  1. Czy przed sezonem oprócz Mistrzostwa Polski wyznaczyłeś sobie inne cele turniejowe?

Celem przedsezonowym były występy na turniejach zagranicznych. Między innymi awans na regionalsy. Częściowo udało się cel spełnić, ponieważ byłem w Barcelonie, w Budapeszcie(v4), a niedlugo turniej w Amsterdamie. Jednak  abym mógł powiedzieć, że spełniłem cele na ten sezon, musze wyjść z grupy w Amsterdamie, ponieważ sam udział to już za mało.

  1. Ostatnio coraz częściej Polacy notują dobre wyniki na zagranicznych turniejach czy to oznacza, że scena FIFA rozwinęła się w naszym kraju?

Myślę, że to nie chodzi tylko o rozwój naszej sceny, po prostu zmieniły się zasady eliminacji do tych turniejów. Jest kilku Polaków, którzy potrafią grać i wydaje mi się ze w tym sezonie to udowadniamy.

  1. Życząc ci powodzenia w dalszym podboju wirtualnych muraw FIFA 18 zapytam czy Legia Warszawa zdobędzie Mistrza Polski także na prawdziwej murawie?

Myślę że tak i taką mam nadzieje. Będę trzymał kciuki w ostatniej kolejce, myślę że pokonamy Lecha 2-1 i pozwoli to nam cieszyć się z kolejnego sukcesu.