Manchester City zdecydował się na podpisanie kontraktu z Kieranem „Kez” Brownem, graczem FIFA, streamerem oraz youtuberem.

Zarząd drużyny zdecydował się na zakontraktowanie osiemnastoletniego gracza FIFA. Ma on reprezentować zespół na turniejach esportowych i spotkaniach z fanami. Poza tym ma on także nagrywać filmy na youtubowy kanał klubu oraz streamować na platformie Twitch.tv.

To kolejny przypadek kiedy drużyna ściśle związana z piłką nożną decyduje się na zainwestowanie w esport. Poprzednio West Ham United podpisało kontrakt z dwudziestoczteroletnim Seanem Allenem, a VfL Wolfsburg zdecydował się na zatrudnienie Davida „DaveBtw” Bythewaya. Są także kluby, które decydują się na wykupienie drużyn zajmujących się innymi grami. W tym przypadku warto wspomnieć o Schalke 04, które przed letnim splitem EU LCS zakupiło Elements.

W wywiadzie dla klubowej telewizji nowy zawodnik Manchesteru City powiedział:

To jest niesamowite, to coś nowego dla klubu, a także coś nowego dla mnie. Będę stremować na Twitchu, a także tworzyć filmy na kanał klubu na YouTube. Będę reprezentować Manchester City na turniejach esportowych, na co bardzo czekam. To szansa, której nie otrzymuje każdy, nie mogłem jej odrzucić.

W tej sprawie wypowiedział się także Diego Gigliani, starszy wiceprezydent do spraw mediów i innowacji w klubie:

To naturalna ewolucja dla klubu. Od dłuższego czasu byliśmy mocno związani z naszym partnerem, EA Games, a także marką FIFA. Od teraz będziemy reprezentowani na turniejach, nasz kanał na YouTube będzie zawierać wiele ciekawych materiałów. Pomoże to nam zbliżyć się do naszych fanów. Kiedy zdecydowaliśmy, że chcemy podpisać kontrakt z jednym z graczy, chcieliśmy by była to osoba młoda, utalentowana, ale także pragnąca wyzwań i chęci rozwoju. Wierzę, że znaleźliśmy to w Kieranie. Drzemie w nim ogromny potencjał. Wierzymy, że dogada się z naszymi fanami.