Już jutro podczas spotkania 10 kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa- Arka Gdynia zostanie rozegrany premierowy mecz w FIFA 19. Na stadionie Legii w trakcie  meczu piłki nożnej równolegle będą rywalizować gracze na konsolach.

Będzie to pierwsza taka inicjatywa w Polsce zmagania esportowców będziemy mogli oglądać live na stronie głównej Onet.pl. Barwy Legii reprezentować będą Mistrz Polski Miłosz „milosz93” Bogdanowski oraz Michał „sroka” Srokosz.  Arka eSport  wystąpi w składzie Bartosz „Bartas” Tritt oraz Michał „Owca” Owczarzak.  Zawodnicy zmierzą się w formacie BO2, mecz Miłosza zobaczymy na Onet.pl natomiast potyczka sroki będzie transmitowana na portalu Twitch.Tv.

Kilka słów od Krzysztofa Stalewskiego dyrektora rozwoju biznesowego Legii Warszawa:

Takiego e-sportowego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było. Łączymy świat tradycyjnego futbolu i e-sportu w najbardziej spektakularnej formule – podczas meczu na boisku będzie toczył się drugi mecz, wirtualny, a wszystko to odbędzie się w tym samym czasie na naszym stadionie. W dodatku premierowo zaprezentujemy nową odsłonę gry FIFA 19, którą przygotowaliśmy również w ekskluzywnej wersji dla kibiców Legii. Organizując takie spotkanie pokazujemy otwartość klubu na nowe trendy, które chcemy wyznaczać nie tylko na boisku. Dzięki partnerowi Legia eSports, Onet.pl, zasięg naszej inicjatywy będzie nieograniczony

O tym kto okaże się lepszy podczas wirtualnych zmagań przekonamy się  jutro, na papierze większe szanse na zwycięstwo ma drużyna ze stolicy. Należy jednak pamiętać, że FIFA 19 ogrywana jest przez graczy dopiero  kilka dni więc wszystko jest możliwe.