Na boiska fify 20 powraca Ekstraklasa Games. Doceniona  przez wydawce większą ilością punktów rankingowych. Zawodnicy powalczą o kwalifikacje w rankingu FIFA 20 Global Series oraz awans na Mistrzostwa Świata FIFA eWorld Cup.

Rozgrywki podzielone zostaną na rundy zimową, wiosenną oraz finałową. Dwie pierwsze rozpoczną się od kwalifikacji online (oddzielnie dla każdego klubu Ekstraklasy na obu konsolach)  i zostaną zwieńczone finałami. Podobnie jak w zeszłym roku podczas finałów kluby będą reprezentowane przez jednego gracza na PS4 i jednego na Xbox One.

Ekstraklasa GamesEkstraklasa Games

Ważne będzie miejsce zajęte przez każdy klub z Ekstraklasy podczas finałów rundy zimowej i wiosennej. Do zgarnięcia będą punkty do klasyfikacji generalnej.  Najlepsze zespoły będą premiowane awansem do rundy finałowej, która będzie transmitowana na kanale Polsat Games. Polsat Games jest dodatkowo strategicznym partnerem wydarzenia, ponadto  partnerami zostali KFC i Media Expert. Kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry czyli Electronic Arts Polska.