Zespoły z Polski mają za sobą kilka dni gry w Virtual Pro Gaming. Zarówno w Esports Premier jak i Championship North dzieje się dużo. W jakich nastrojach są zawodnicy poszczególnych drużyn? Postanowiliśmy sprawdzić ligowe tabele.

W najwyższej lidze występują 24 zespoły na pozycji 19 jest Illegal Esports. Dwa zwycięstwa jeden remis oraz 7 porażek to bilans ekipy Illegal. Różnice punktowe są niewielkie dlatego każda kolejka może wprowadzić zmiany w tabeli. Szansę na kolejne zwycięstwa Illegal dostanie już 12 siepnia przeciwnikiem Port Vale Esports (21 miejsce w tabeli) oraz dzień później w meczu z Strabanimal Esports (17 miejsce w tabeli) O jedno oczko wyżej znajdują się gracze Devastation, którzy mają taki sam bilans spotkań oraz dorobek punktowy. Dwunastego sierpnia Polacy podejmą Redfear Esports Eu (24 miejsce w tabeli) oraz Complexity (6 miejsce w tabeli) dzień później spotkanie z Blitz (23 miejsce w tabeli)

Najlepiej w „elicie” radzą sobie gracze Izako Boars, którzy zajmują aktualnie 8 pozycję. Bilans dzików to 6 zwycięstw 2 remisy oraz 2 porażki. 12 sierpnia Izako powalczy z Complexity (6 miejsce w tabeli) oraz Olympia Fc (5 miejsce w tabeli) Dzień później mecz z Dutch United 09 (13 miejsce w tabeli) Dużo dobrego można napisać również o rywalizujących ligę niżej zawodnikach Illuminar Gaming. IHG nie zaznało jeszcze porażki a aktualny bilans to 4 zwycięstwa oraz dwa remisy w lidze rywalizuje 18 zespołów. Celem jest oczywiście awans, szansa na kolejne punkty oraz objęcie prowadzenia w ligowym zestawieniu już 12 sierpnia. W tym dniu zaplanowano starcie z FC Nyx (17 miejsce w tabeli) dzień później IHG podejmie New Wave Esports (11 miejsce w tabeli)

Każda polska drużyna ma szansę na poprawę swojego dorobku punktowego. W większości Polacy będą faworytami swoich nadchodzących spotkań. Do końca rozgrywek ligowych jeszcze wiele kolejek dlatego wszystko jest możliwe.