Kontynuujemy serię wywiadów tuż przed premierą FIFA 19. Tym razem na kilka pytań odpowiedział nam zawodnik e-Wiara Lecha Krystian „xKryZySx” Zalewski.

Czym jest tak naprawdę e-Wiara Lecha, której jesteś zawodnikiem?

e-Wiara Lecha jest to drużyna e-sportowa w której grają kibice Lecha Poznań.

Obecnie w składzie widzimy dwie osoby czy planujecie wraz z nowym sezonem przyjąć kogoś jeszcze?

Na tą chwilę w sekcji jestem Ja i „mizerka” jeśli ktoś będzie się wyróżniał z kibiców i wyrazi chęć dołączenia do nas to może poszerzy się nasza drużyna.

Gra w e-Wiara pozwala ci na udział  w turniejach przeznaczonych dla klubów sportowych?

Tak dzięki naszej sekcji mogę uczestniczyć w takich rozgrywkach co jest dla mnie bardzo ważne i cieszę się, że będę mógł w nich uczestniczyć.

Dobre wynik mogą być przepustką do kontraktu w Lechu Poznań?

Zobaczymy 🙂 na tą chwilę skupiam się na grze w e-Wiara Lecha i nie myślę o kontraktach w innych organizacjach lub klubach, chcę godnie reprezentować naszą sekcję i zbierać doświadczenie na scenie e-sportowej.

Sezon FIFA 18 był dla ciebie udany?

Zdecydowanie grałem w wielu ligach online, gdzie zajmowałem wysokie miejsca a także grałem w różnych turniejach offline organizowanych w całej Polsce gdzie także odnosiłem spore sukcesy.

Przechodząc do najnowszej odsłony, miałeś okazję  zagrać w dziewiętnastkę?

Tak grałem w Demo jak i w pełną wersję i jestem mile zaskoczony zmianami jakie zostały wprowadzone i nie mogę doczekać się już oficjalnej premiery i zacząć oficjalnie nowy sezon.

Największa zmiana w rozgrywce , która zrobiła na tobie wrażenie to?

Na pewno styl poruszania się zawodników można zrobić po prostu wszystko i bardzo fajnie zmylić przeciwnika na wiele sposobów gra stała się też płynniejsza i przyjemniejsza.

Jak oceniasz wprowadzenie Division Rivals?

Czytałem o tym niedawno na papierze wygląda to ciekawie bo według tego ma to wyrównać poziom graczy, którzy grają ze sobą i co niektórym ułatwić dostęp do Ligi Weekendowej. Zobaczymy po premierze jak będzie to wyglądać w praktyce i wtedy będziemy mogli ocenić czy to jest zmiana na plus.

Jakie cele przed tym sezonem stawia sobie e-Wiara Lecha?

Zdecydowanie najważniejszym celem jest szlifowanie umiejętności i zebranie doświadczenia, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik na Mistrzostwach Polski FIFA 19. Oprócz tego chcemy pozyskać nowych Partnerów dzięki którym się rozwiniemy e-sportowo.

Dziękując ci za poświęcony czas zapytam o złotą radę Krystiana dla wszystkich początkujących zawodników?

 Również dziękuję Bartku za możliwość udzielenia wywiadu złota rada jaką ja otrzymałem stawiając swoje pierwsze kroki to nie poddawać się i zawsze dążyć do postawionego sobie celu małymi kroczkami 😉