Nikodem „Piko” Pawlak młody talent na wirtualnych boiskach FIFA 19, który pokazuje swój potencjał. Zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Świeżo po awansie na finały lanowe Global Series postanowiliśmy zadać Nikodemowi kilka pytań.

1. Swoją postawą podczas Global Series zaskoczyłeś wszystkich czy sam jesteś zaskoczony rezultatem? 

Jestem zaskoczony na pewno tym, ze awansowałem, ale z drugiej strony, każdy rywal był do pokonania. Po analizie na chłodno, liczyłem na wyjście z grupy, ponieważ ostatnim razem zabrakło jednego meczu.  W tym turnieju, w fazie playoff myślałem, że odpadnę w meczu z EisVogelem który zrobił 8-0 w grupie, ale udało się go pokonać po raz drugi i myślę, że to napędziło mnie i udało się awansować.

2. Który rywal okazał się najbardziej wymagający? 

Zdecydowanie Fifa Ustun (M10) byl najbardziej wymagającym rywalem, wygrał ze mną zdecydowanie 2-0 w systemie bo3, ale mam nadzieje, że na turnieju LAN odegram mu się.

3. Przed starem rozgrywek stosowałeś jakiś specjalny trening? 

Szczerze to przed samymi rozgrywkami raczej grałem o wiele mniej niż zawsze, ale powiedzmy, że trenuje inaczej niż inni ale więcej nie mogę powiedzieć.

4. Po sukcesie w kwalifikacjach masz cel, który wyznaczyłeś sobie na finały lanowe? 

Chciałbym przynajmniej wyjść z grupy, ale wierzę, że z najlepszą możliwą grą uda się dojść do półfinału platformy.


5. Przechodząc do krajowego podwórka zwyciężyłeś w turnieju o puchar Warszawy jak oceniasz ten turniej? 

Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, poziom też był wysoki, szczerze podczas turnieju nawet myślałem, że nie wejdę do finału, ale udało się wygrać i jestem bardzo zadowolony z rezultatu.

6. Bierzesz również aktywny udział w turniejach z serii GO4FIFA wprowadzenie tych rozgrywek to dobry pomysł? 

Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ można pograć w tygodniu coś ciekawego, także zmierzyć z najlepszymi w Polsce i wygrać 1000zł za miesiąc, więc jest o co grać.

7. Sukces goni sukces czy już pojawiły się jakieś oferty od organizacji/klubów sportowych? 

Pojawiły się, jednak żadna mnie nie zadowalała na tyle, żebym mógł ją przyjąć.

8. Czy jest drużyna w składzie, której chciałbyś się znaleźć? 

Jeśli chodzi o kluby piłkarskie, to Arsenal Londyn jest moim ulubionym i świetnie było by ich reprezentować, jednak to raczej nie możliwe, ponieważ drużyny będą teraz kontraktować graczy z Wielkiej Brytanii, do ligi ePremierLeague, poza tym zespołem, raczej nie mam „wymarzonej” drużyny/organizacji.

9. Mamy początek sezonu FIFA 19 jakie są twoje plany turniejowe na kolejne miesiące? 

Na najbliższy turniej już podałem swoje plany, ale teraz chciałbym dostać się jeszcze na kilka turniejów zagranicznych. Po nabraniu doświadczenia na pierwszym, powalczeniu o tytuły na następnych, a także do kwietnia grać w najlepszej 60 rankingu i pojechać na Fifa Global Series Playoffs. Jeżeli chodzi o turnieje polskie, to jeśli takowe się pojawią to chciałbym być przynajmniej w finale Mistrzostw Polski.

10. Największe marzenie Piko związane z FIFĄ to? 

Wygranie FeWC czyli e-Mistrzostw Świata w fifę. 

11. Życząc ci powodzenia w dalszym rozwoju kariery zapytam o złotą radę Nikodema dla wszystkich początkujących graczy.

Moim zdaniem najważniejsze jest, być spokojnym podczas gry analizować swoje błędy, podpatrywać na różnych streamach czy poradnikach jak ludzie grają i wprowadzać to do swojej gry, a także konsekwentnie grać.