W miniony weekend zakończyła się rywalizacja  podczas Fut Champions Cup w Manchesterze. Najlepsi zawodnicy FIFA 18 na świecie rywalizowali o końcowy triumf. W stawce nie brakowało polskich graczy.

Podobnie jak w Barcelonie barwy naszego kraju reprezentowali Damian „damie” Augustyniak oraz Gracjan „elpolako” Gołębiewski. Z listy rezerwowej w ostatniej chwili awans uzyskał reprezentant ALSEN-Team Kamil „Riptorek” Soszyński.  Polacy obiecująco rozpoczęli rywalizację grupową po pierwszym dniu szansę na przejście do dalszego etapu miała cała trójka.

Jednego zwycięstwa do fazy pucharowej brakło Gracjanowi, który zakończył zmagania z bilansem 3 zwycięstw i 4 porażek.  W dalszej fazie znaleźli się Damian oraz Kamil, którzy zdołali wygrać swoje pojedynki w 1/32 i awansowali do 1/16. Kamil „Riptorek” Soszyński rywalizował z reprezentantem Manchester City Deto. Niemiec wygrał 5:2 kończąc tym samym przygodę Riptorka z turniejem. Damian świetnie poradził sobie z duńskim zawodnikiem LordHjorth wygrywając 8:2. W kolejnym starciu miał szanse na pomszczenie Riptorka jednak ta sztuka się nie udała, Deto wygrał z Damie 5:4. Polacy pokazali, że z turnieju na turniej coraz bardziej liczą się w światowej stawce FIFA 18.

Najlepiej w drabince pucharowej na PS4 poradził sobie  Philipp „Eisvogel” Schermer, który pokonał w finale drabinki Zezinho23 5:3. Na Xbox One do finału dotarł Mosaan „Msdossary” Aldossary. W wielkim finale Msdossary okazał się minimalnie lepszy od Eisvogel wygrywając 6:4 tym samym zakończony został kolejny przystanek Fut Champions Cup.