Zakończyły się  rozgrywki Finałowej Rundy Zimowej Ekstraklasa Games na Xboxie. Po wielu spotkaniach poznaliśmy najlepszy zespół.

Mecze na wirtualnych murawach FIFA 20 dostarczały niezapomniane emocje.  Po fazie grupowej poznaliśmy najlepszych, którzy awansowali do top 8 rozgrywek:

  • EL POLAKO (Arka Gdynia)
  • GENTLEMIKE (Raków Częstochowa)
  • LAUERITTO (Cracovia)
  • DOMINATOR (Śląsk Wrocław)
  • SKOBI12 (Górnik Zabrze)
  • KONIU_94 (Zagłębie Lublin)
  • BEJOTT (Wisła Kraków)
  • FURMAN (Lech Poznań)

W pierwszym meczu Gracjan „El Polako” Gołębiewski przegrał 2:3 z Michałem „GetleMike” Lauerem.  Drugie spotkanie było zdecydowanie lepsze dla gracza Arki Gdynia, który ostatecznie awansował do kolejnej rundy.  Mecz  numer jeden „DominatoR”  kontra  „ Laueritto”  był bardzo zacięty, w drugim starciu doświadczenie DominatoRa pozwoliło sięgnąć po zwycięstwo.  Pojedynek koniu94 kontra Skobi12 na papierze był formalnością dla bardziej doświadczonego zawodnika Zagłębia Lublin. Ostatecznie 3-1 w dwumeczu triumfował  debiutant na profesjonalnej scenie Skobi12 .  Podobny scenariusz kibice oglądali w meczu popularnego bejotta z FuRMaNem.  Gracz Lecha Poznań zwyciężył w dwumeczu 3-1 i wyeliminował bejotta z rogrywek.

W pierwszym półfinale swoją moc pokazał El Polako bez problemu pokonując DominatoRa. Oznaczało to udział reprezentanta Arki Gdynia w finale rozgrywek. Drugie starcie półfinałowe to mecz FuRMan kontra Skobi12. Zawodnik Lecha Poznań kontrolował wydarzenia na boisku co pozwoliło mu na awans do wielkiego finału.  Mecz o trzecie miejsce był niezwykle zacięty i rozstrzygnął się dopiero przy wyniku 5:4 dla Patryka Skobi12 Sobańskiego.

Finał platformy Xbox to wspaniałe widowisko trzymające do samego końca.  Wyśmienicie starcie rozpoczął El Polako wygrywając w pierwszym spotkaniu 3:0.  Drugie rozpoczęło się od szybkiego gola dla FuRMaNa był to początek fantastycznego pościgu, który zakończył się sukcesem i po ostatnim gwizdku to właśnie Kacper „Furman” Furmanek został triumfatorem Finałów Rundy Zimowej na Xboxie.