Wczoraj zakończyły się finały dziewiątego sezonu PlayStation League na wirtualnych murawach FIFA 19. Czterech najlepszych zawodników sezonu zasadniczego walczyło na warszawskich finałach. Kto okazał się najlepszy?

Emocje rozpoczęły się od pojedynków półfinałowych w pierwszym spotkaniu Riptorek podejmował milosza93. Serie spotkań w systemie BO3 lepiej rozpoczął Miłosz wygrywając 2:0, jednak jego radość nie trwała zbyt długo ponieważ Kamil zrewanżował się takim samym rezultatem. Decydujący mecz zakończył się rezultatem 5-2 na korzyść zawodnika Legii Warszawa, który zapewnił sobie awans do wielkiego finału.  Drugi półfinał to starcie Pontonix300 (pierwszy sezon w rozgrywkach PlayStation League) z cyanide. Awans na finały lanowe bez wątpienia jest bardzo dużym osiągnięciem Pontonixa jednak wczoraj to cyanide okazał się lepszy wygrywając dwa spotkania i meldując się w finale.

Mecz o trzecie miejsce przebiegał pod kontrolą Kamila „Riptorek” Soszyńskiego, który wygraną nad Pontonixem znalazł się na najniższym stopniu podium.  Starcia finałowe lepiej rozpoczął Miłosz, który w pierwszym meczu zwyciężył 3 do 2.  Do rozstrzygnięcia drugiego meczu potrzebna była dogrywka w której lepszy okazał się Jakub „cyanide” Mikołajewski.  Wynik ostatniego spotkania był sprawą otwartą do ostatnich minut.  Ostatecznie 3 do 1 triumfował Miłosz „milosz93” Bogdanowski, który został Mistrzem 9 sezonu PlayStation League FIFA 19. Warto dodać, że był to trzeci triumf zawodnika w historii startów w PS League. Wszystkie spotkania można było oglądać na kanale PlayStationPL w serwisie twitch.tv a mecze swoim komentarzem „ubarwiali” znani Bartosz „bejott” Jakubowski oraz Jarosław „Rdk” Radzio.