Wczoraj zakończył się Finał Rundy Zimowej Ekstraklasa Games na PS4. Jak zwykle nie brakowało emocji na wirtualnych murawach FIFA 20.

Tradycyjnie rywalizacja rozpoczęła się od zmagań w grupach turniejowych. Po rozegraniu wielu zaciętych spotkań poznaliśmy najlepszą ósemkę turnieju. Pary meczowe wyglądały następująco:

  • Tomek601 (Piast Gliwice) vs DAWIDPLX999 (Cracovia)
  • MILOSZ93 (Legia Warszawa) vs POLISH_UNDERDOG (Śląsk Wrocław)
  • PONTONIX300 (Raków Częstochowa) vs GIERDALINHO68 (Arka Gdynia)
  • PIKO (Pogoń Szczecin) vs CYANIDE (Wisła Kraków)

Dawid „DawidPLx99” Kamasiński  nie dał zbyt wiele szans rywalowi pewnie wygrywając swoje starcie z reprezentantem Piasta Gliwice Tomaszem „Tomek601” Legut. W drugiej parze widzieliśmy olbrzymie doświadczenie Miłosza Bogdanowskiego, który bez żadnych problemów zwyciężył z Bartoszem „Polish_Underdog” Siekierskim.  Dwa ostatnie mecze były bardzo wyrównane Piotr „Pontonix300” Szczepaniak  wygrał jedną bramką  z  Kacprem „gierdalinho” Gierdalem.  Nikodem „Piko” Pawlak rozstrzygnął pojedynek dopiero w rzutach karnych pokonując Jakuba „cyanide” Mikołajewskiego.

Półfinały zaczęły się od prowadzenia DawidPLx99 z Cracovi 2:0, ten rezultat udało się dotrzymać do końca pierwszego spotkania. Wynik podziałał bardzo mobilizująco na  Mistrza Polski Milosza93, który nie dał szans przeciwnikowi wygrywając 6:0.  Bardziej wyrównany pojedynek stoczyli Pontonix300 i Piko. Pierwsze spotkanie padło łupem gracza Rakowa Częstochowa, który  zdołał strzelić dwie bramki.  Nikodem  walczył do samego końca jednak nie zdołał w drugim meczu odrobić strat i poznaliśmy parę finałową.

Miłosz „Milosz93” Bogdanowski jest najbardziej utytułowanym graczem na polskim podwórku FIFA. Potwierdził swoją klasę w rozgrywce finałowej nie dając większych szans Piotrowi „Pontonix300” Szczepaniakowi.  Dwumecz zakończył się wynikiem 6:1 dla Legii, która została zwycięzcą Finałów Rundy Zimowej na PS4.  Trzecie miejsce po równie przekonujących spotkaniach wpadło na konto Dawida „DawidPLx99” Kamasińskiego.

Dziś od godziny 16:00 rozpoczyna się rywalizacja na konsoli XBOX One.  Rozgrywki można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych klubów Ekstraklasy oraz na transmisji Polsat Games.