Wczoraj odbył się finał kwalifikacji PZPN do reprezentacji Polski. Poznaliśmy zawodnika, który dołączy do szerokiego składu kadry narodowej. Kto okazał się najlepszy?

Przypomnijmy, że celem kadry jest awans na turniej UEFA Euro 2021 w kwalifikacjach zagramy z Niemcami, Kazachstanem, Bułgarią i Łotwą.  Najlepszy zespół ma bezpośredni awans natomiast drużyna z drugiego miejsca walczy w barażach.  Skład szerokiej kadry to pięciu zawodników po zgrupowaniu wewnętrznym wyłoniona zostanie najlepsza trójka, która rywalizować będzie w eliminacjach.

Zawodnicy  kwalifikowali się do finału z różnych wyzwań oficjalna lista uczestników prezentuje się następująco:

Szymon „Dyego_X” Kozłowski

Sposób kwalifikacji: ePuchar Polski

Grzegorz „Grzegorz1986” Cipiński

Sposób kwalifikacji: EPuchar Kibica #2

Michał „Rumcyk” Tokarski

Sposób kwalifikacji: Proliga

Michał „Ziomson” Gryckiewicz

Sposób kwalifikacji: kwalifikacje UEFA eEURO

Paweł „Pogo19” Chochoł

Sposób kwalifikacji: kwalifikacje główne

Mikołaj „Mikando94” Chłopicki

Sposób kwalifikacji: kwalifikacje główne

Michał „MichalXP” Chrzczonowski

Sposób kwalifikacji: kwalifikacje główne

Miłosz „BackToLobby” Ziętek

Sposób kwalifikacji: PLE

Rywalizację można było oglądać na stronie TVPSPORT.PL oraz na kanale twitch.tv/tvp_sport. Późnym wieczorem finałowe zmagania były również pokazywane na antenie TVP Sport.  Za mikrofonem Jarosław „Rdk” Radzio oraz Kasjan „Kasy” Bojanowski. Po wielu zaciętych spotkaniach do finału awansowali Szymon „Dyego_X” Kozłowski oraz Miłosz „BackToLobby” Ziętek, który miał przewagę jednego spotkania z powodu wygrania całej drabinki. Finał rozgrywany w systemie BO5  zdominowany przez  Miłosza i to właśnie BackToLobby dołączy do szerokiego składu kadry narodowej.