Wczoraj media obiegła informacja o pozyskaniu przez Wisła All in! Games Kraków zawodników FIFA. O sile drużyny na wirtualnym boisku decydować będą Jakub „cyanide” Mikołajewski oraz Bartosz „bejott” Jakubowski. Jakub odpowiedział na kilka naszych pytań.

 Zaraz po dołączeniu podkreśliłeś profesjonalne podejście organizacji. Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?

To w jak krótkim czasie udało nam się ogarnąć cały ten projekt. Od pierwszych rozmów widać było po wszystkich zaangażowanie i chęć stworzenia czegoś, co nie będzie tylko chwilowym przebłyskiem, ale nową siłą na polskiej i, miejmy nadzieję, międzynarodowej scenie.

Od kiedy wiedziałeś o zainteresowaniu właśnie Wisła All in! Games Kraków?

Wszystko rozegrało się na przestrzeni kilku tygodni. Całe przedsięwzięcie pewnie było planowane już wcześniej, natomiast kluczowy był ostatni miesiąc, wtedy również zostałem poinformowany o zainteresowaniu moją osobą.

Wiemy, że podczas Ekstraklasa Games występowałeś w barwach Legii Warszawa. Nie było żadnego konfliktu interesów?

Moje występy w Legii Warszawa były podyktowane jedynie chęcią udziału w Ekstraklasa Games i zajęcia dobrego miejsca. Jak wiadomo, wygrałem wtedy kwalifikacje online, więc nie byłem związany z klubem w żaden sposób na dłuższą metę, chodziło wyłącznie o udział w tym turnieju.

Apetyty na końcowe zwycięstwo były bardzo wysokie, jednak ostatecznie plany pokrzyżowała Pogoń Szczecin. Jak oceniasz ten turniej z perspektywy czasu?

Wiadomo, niedosyt pozostał. Jednak nie mam do siebie pretensji, gdyż indywidualnie nie przegrałem żadnego meczu na tym turnieju, zarówno online, jak i na LAN-ach.

Jakie są wasze plany na nadchodzące miesiące?

Czekamy oczywiście na Ekstraklasa Games i wygranie tego turnieju będzie priorytetem, natomiast ja osobiście chciałbym zakwalifikować się na przynajmniej jeden turniej Global Series i mieć możliwość zaprezentowania się na scenie międzynarodowej.

Czy warunki zaoferowane przez nowego pracodawcę pozwalają skupić się w 100 procentach na graniu?

Jest to dopiero początek naszej współpracy i na ten moment jestem zadowolony z warunków umowy.

Przystosowałeś się już do rozgrywki w FIFA 20 na 100 procent?

FIFA 20 bardzo mi pod pasowała i czuję się w niej bardzo pewnie. Czuję w sobie potencjał, którego nie widziałem w poprzednich edycjach.

Planujecie wspólnie z bejottem jakieś specjalne sesje treningowe?

Mamy już parę różnych pomysłów z Bartkiem, pozostaną jednak one na razie naszą tajemnicą.

Wiemy, że obecnie Narodowa Drużyna Esportu prowadzi nabór graczy PES-a oraz Tekkena 7. Jednak chciałbym się spytać – kiedy zobaczymy w akcji reprezentację FIFY?

Nie mam na ten moment informacji o postępach, jeśli chodzi o dywizję FIFY Narodowej Drużyny Esportu. Osobiście mam nadzieję, że całe przedsięwzięcie nie spali na panewce, bo ma duży potencjał.

Od powołania Narodowej Drużyny Esportu w FIFĘ minęło już około pół roku. Czy przynależność do tego projektu w jakiś sposób oddziałuje na Twoją karierę?

Było trochę pozytywnego rozgłosu przed wakacjami, natomiast jak na ten moment cały temat ucichł.

Na koniec zapytam o złotą poradę Jakuba  dla wszystkich, który chcieliby zacząć profesjonalne zmagania na wirtualnej murawie.

Przede wszystkim miejcie chłodną głowę. Umiejętności przestają się liczyć w momencie, gdy nerwy biorą górę.

Życzę ci powodzenia w nadchodzącym sezonie FIFA 20 i jak największej ilości sukcesów.

Dziękuję za możliwość wypowiedzenia się i również życzę sukcesów na drodze kariery.